Web zprávy

V Zoo Hodonín se narodila se tu vzácná lví čtyřčata

Mláďata se narodila ve druhé polovině srpna, od té doby je uzavřená hala nového šelmince, aby šelmy měly klid.

„Mláďata jsou nyní v ubikaci společně s matkou a mají se čile k světu. Samec byl od samice oddělen již před porodem, čímž měla samice zajištěn klid,“ prozradila nyní detaily vzácného přírůstku zooložka Zdenka Vavrysová.

Mláďata lvice Tamiky v plzeňské zoo.

Mláďata už mají za sebou odčervení a první vážení, jejich váha se pohybuje okolo 2000 až 2500 gramů. V nadcházejících dnech budou očipována a také očkována. V plánu je i připojení samce k samici s mláďaty.

Lvy bude chránit barva

Zoo v tomto týdnu pavilon znovu zpřístupní veřejnosti, sklo ubikace lvů ale nadále zůstane zatřené barvou, aby zvířata nebyla rušena a postupně si zvykala na okolní vjemy. Nátěr chovatelé odstraní během několika dalších týdnů.

Hodonínská zoo se chlubí novým přírůstkem, sedmileté velbloudici dvouhrbé se narodila dcera.

Lvy jihoafrické smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013. Samice v minulosti třikrát zabřezla, v prvních dvou případech se ale mláďata narodila mrtvá. Teprve třetí odchov byl úspěšný, na sklonku roku 2018 se páru narodily dvě samičky. Ty letos v červenci Zoo Hodonín opustily a našly nový domov v litevské Zoo Klaipeda.Také přečtěte

Plameny zasáhly rodinný dům u Prahy

Rozsáhlý požár rodinného domu likvidovali v pátek dopoledne hasiči v obci Nupaky v okrese Praha-východ. Na místě zasahovalo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště