Web zprávy

Vaclík dvakrát inkasoval, Sevilla přesto zvládla přestřelku s Vigem. Real ztratil s Villarrealem | iROZHLAS

Po dvou zápasech se brankář Tomáš Vaclík vrátil ve španělské fotbalové lize do sestavy Sevilly a v 10. kole přispěl k vítězství 4:2 nad Celtou Vigo. Oslabený Real Madrid, kterému chybělo sedm hráčů, neudržel vedení nad Villarrealem a musel se spokojit s remízou 1:1.

Tomáš Vaclík | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Sevilla začala aktivně a šla do vedení po pěti minutách hry. Vaclíka však poté dokázali překonat Iago Aspas s Nolitem.

Češi pomohli Brémám k překvapivé remíze na Bayernu. Schick se vrátil po zranění, Leverkusen vyhrál

Číst článek

Obrat zahájili domácí v nastaveném čase prvního dějství, kdy vyrovnal Júsuf En-Nesjrí. Hosté už si mysleli na bod, když slepenými brankami mezi 85. a 87. minutou Sevilla vybojovala čtvrté vítězství v ročníku.

Bílý balet po dvou minutách hry vedl zásluhou první branky útočníka Mariana v sezoně. Bez kapitána Sergia Ramose i nejlepšího střelce týmu Karima Benzemy, který se prosadil v posledních čtyřech soutěžních zápasech Realu, ale hosté zápas k výhře nedovedli. Čtvrt hodiny před koncem fauloval brankář Thibaut Courtois a následnou penaltu proměnil v pátou trefu v sezoně Gerard Moreno.

Přestože Villarreal v druhé půli střelecky dominoval, kouč Realu Zinédine Zidane mínil, že jeho tým mohl získat všechny body. „Zasloužili jsme si mnohem víc vzhledem k tomu, jak jsme především v prvním poločase hráli. Jsem naštvaný, že máme jen bod potom, jak jsme se snažili.“

Obhájce titulu zvítězil jen v šesti z 12 zápasů ve všech soutěžích a v tabulce je čtvrtý.

Španělská fotbalová liga – 10. kolo:
Levante – Elche 1:1 (12. Melero – 64. Tete), Villarreal – Real Madrid 1:1 (76. Moreno z pen. – 2. Mariano), FC Sevilla – Vigo 4:2 (5. Koundé, 45.+3 En-Nesjrí, 85. Escudero, 87. El Haddadi – 10. Aspas, 36. Nolito).