Web zprávy

Vánoce letos kvůli koronaviru uspořádá Vatikán jen virtuálně

Papež František se už kvůli riziku šíření koronavirové infekce nebude během pravidelných audiencí osobně setkávat s věřícími a epidemie nejspíš silně poznamená i letošní oslavy Vánoc ve Vatikánu. Informovali o tom představitelé církevního státu. Podle agentury AP bude mít na mše přístup jen velmi omezený počet lidí, a věřící se tak vánočních liturgií budou moci zúčastnit virtuálně.

Papež se vídá s věřícími na generálních audiencích každou středu, už ta následující 4. listopadu ale bude jiná. Stejně jako během jarní vlny pandemie COVID-19 bude Vatikán místo audience živě přenášet Františkova krátká vystoupení natáčená v knihovně Apoštolského paláce.

Virtuální audience kvůli koronaviru začaly letos koncem února, od začátku září se papež opět vrátil k tradiční formě audiencí, i když s omezeným počtem věřících.

Nová pravidla, která nyní církevní stát přijal kvůli rychlému šíření nákazy, poznamenají i vánoční oslavy. Stejně jako během Velikonoc budou zřejmě mše nepřístupné pro veřejnost a Vatikán je bude streamovat přes internet.

Chystáme se na Vánoce ovlivněné covidem, říká provozní šéf Globusu Jan Navrátil

Před prázdným Svatopetrským náměstím nespíš papež pronese i své poselství Urbi et orbi (Městu a světu), s nímž vystoupí jako obvykle na Boží hod vánoční 25. prosince.

Papež František v posledních týdnech čelil kritice, že při svých veřejných vystoupeních nenosí roušku. Poprvé si ji nasadil teprve minulý týden.

E-shopy doufají ve vánoční tržební klondajk, musejí ale zvládnout logistikuTaké přečtěte

Dejvičtí s Trojanovou režií vyčkají. Živý kontakt je nejvíc, říká Myšička

„Dokončili jsme zkoušení inscenace Vina? v režii Ivana Trojana. Je to původní hra, kterou napsal …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *