Web zprávy

Ve filmu o toulavém psovi a hledání štěstí hrají Polívka, Plodková, Chýlková či Krajčo

„Diváci se mohou těšit na pravdivý film. Film spontánně a pravdivě zahraný pejsky, přičemž herci hrají spíš druhotnou roli. V tomhle filmu jde hlavně o emoce,“ popsal spoluproducent filmu a zároveň autor knihy Filip Rožek.

„Myslím si, že nic takového diváci v kině spoustu let neprožili. Vyprávíme ten příběh jinak. Mnoho záběrů je z pohledu psa. Uvidíte českou krajinu z pohledu od země. Bude to myslím nevšední zážitek, příběh viděný psíma očima, diváci si s ním mohou projít, jak se cítí, co prožívá,“ tvrdí Brabec.

Jana Plodková při natáčení Gumpa

Foto: Bioscop

„Ve střižně jsem objevil mnoho nových tváří pejsků, mnoho nových pohledů, protože díky digitalizaci snímání máme možnost zapnout kameru a natáčet třeba půl hodiny. Vynikající střihač Alois Fišárek je navíc trpělivý, takže můžeme hledat a hledat a z natočeného materiálu vybírat opravdu perly.“

Snímek Gump – pes, který naučil lidi žít je vyprávěný očima psa. Autor předlohy v roce 2016 spoluzaložil organizaci Se psem mě baví svět, která pomáhá týraným a opuštěným psům najít štěstí na zemi. Gump vznikl právě na základě příběhů psů z této organizace. V hlavních rolích se objeví Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Jana Plodková.

Také přečtěte

Před 100 lety začalo protibolševické Kronštadtské povstání

V seriálu Před 100 lety připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště