Web zprávy

Ve středu zatím přibylo 8 244 nakažených, jeden ze zatím nejvyšších nárůstů


Situace se stává stále náročnější i v covidovém centru Slezské nemocnice v Opavě. Zdravotníci také tam podávají obdivuhodné výkony. (26. října 2020)


| foto: Alexandr Satinský,
MAFRA

Hygienici ve středu ČR odhalili 8 244 nových případů koronaviru. Patří to k nejvyšším číslům do 18:00. Počet nemocných se blíží 178 tisíc.

Bylo provedeno rekordní množství testů, více než 45 tisíc. Podíl případů koronaviru mezi testovanými v ČR v úterý vystoupal na nový rekord 34,4 procenta. Přibylo také hospitalizovaných s covidem o 433 na 6 624, počet pacientů ve vážném stavu stoupl o 69 na 962. V pondělí nemoci podlehlo 143 lidí.

Jednotlivé kraje hlásí rekordní počty nakažených. V Olomouckém kraji v úterý přibylo 1 514 potvrzených nákaz novým koronavirem, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Byl tak překonán dosavadní rekord 1 309 případů. Testy v Libereckém kraji odhalily v úterý 740 nových případů covidu-19, téměř o polovinu víc než minulé úterý.

V Královéhradeckém kraji od úterního do středečního rána přibylo 729 potvrzených případů covidu-19. Za období mezi pondělním a úterním ránem byl nárůst vyšší, to přibylo 991 případů. Dosud bylo v kraji zjištěno 14 247 případů nákazy.

Počty nakažených nestoupají jen v Česku. S nárůstem mají problém i další evropské země. Německo, Slovensko a Itálie zavádějí přísnější opatření, aby se zpomalilo šíření nákazy. Lidem se však vydávané restrikce nelíbí, a tak se bouří. Také u nás proběhla už druhá demonstrace proti nařízení vlády.

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse už počet lidí, kteří se nakazili covidem-19 překonal hranici 44 milionů.

Premiér Andrej Babiš  ve středu promluvil k obyvatelům České republiky u příležitosti svátku dne vzniku samostatného Československa. Ve svém projevu mimo jiné vyzval všechny k soudržnosti a dodržování pravidel v boji proti koronaviru. Poděkoval také všem zdravotníkům v první linii.

Také přečtěte

Školy nadále pojedou ve stávajícím režimu. Od 1. února se nic nemění, uvedl ministr Plaga

Vzhledem k epidemiologické situaci se v provozu škol od 1. února nic nemění, informoval ministr …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *