Web zprávy

Ve Švýcarsku si došlápnou i na oslavy v rodinách, návštěvy se budou muset hlásit

Ženeva je jedním z nepostiženějších kantonů, co se týče množství nakažených covidem-19. Místní úřady vyjádřily ve čtvrtek znepokojení nad nárůstem počtu infikovaných, od té doby se navíc zdvojnásobil denní nárůst.

Příští týden místní vláda vyhlásí další opatření v boji s virem. Zaměří se zejména na setkávání lidí v soukromí, vzhledem k tomu, že právě ta jsou zodpovědná za tři čtvrtiny všech nakažených.

„Při setkáních lidé nedodržují odstup, protože se znají. Pokud se neukázníme zavedením pravidel, která budou tentokrát povinná a nepůjde jen o doporučení, vždy budeme mít ohniska nákazy právě z tohoto typu setkání,“ říká státní rada pro zaměstnanost a zdravotnictví Mauro Poggia.

Poggia upřesnil, že půjde o „povinnost oznámit úřadům podobná setkání od určitého počtu lidí. Bude také možné kontrolovat, ať už v době akce, či po ní, jaké ochranné opatření hostitelé zavedli. Pokud zjistíme, že dva či více lidí, kteří byli pozitivně testování, se potkali přesně na té které akci, její organizátor to bude muset vysvětlit“.

Obyvatel Ženevy, který bude chtít uspořádat rodinou večeři, oslavu či si dát s přáteli skleničku, tak bude muset svůj záměr oznámit úřadům přes webové stránky, kde uvede kontaktní informace všech účastníků, upřesní typ setkání a jaká ochranná opatření zavedl.

Také přečtěte

Češi postavili v Itálii vodní elektrárnu. Spolufinancovala ji německá banka

Vodní elektrárna Lavoreit od české firmy Hydropol | foto: Hydropol V novém partnerství bavorská banka zatím …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *