Web zprávy

Velká Pardubická poprvé bez diváků. ‚Hlavní je, že zůstal původní termín,‘ těší legendárního Váňu | iROZHLAS

Poprvé v historii se na Velkou pardubickou nedostanou fanoušci. Slavný překážkový dostih, jehož kořeny sahají do druhé poloviny 19. století, tak bude mít v neděli výjimečnou kulisu. A ta by mohla nakonec ovlivnit i výsledky samotného závodu.Pardubice

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítJan Faltejsek a Charme Look | Foto: Strogoff Pragensis

Kvůli koronavirovým opatřením bude v neděli na 130. ročníku Velké pardubické lidí jen tolik, kolik je nutné pro organizaci akce. A nezvyklý klid můžou vnímat i koně.

Už v neděli se uskuteční další Velká pardubická, tentokrát bez diváků. Více v příspěvku Jakuba Marka

„Pravdou je, že třeba Železník doma ve třinácti letech vypadal, že sotva jde, ale když přišel do Pardubic, tak zvedl uši, ocas a bylo z něj hříbě. Určitě to bylo díky té atmosféře, lidé hučeli,“ vzpomínal pro Radiožurnál Josef Váňa na koňského rekordmana Velké pardubické. Společně vyhráli před víc než dvaceti tisíci fanoušky hned čtyřikrát.

„Budeme mít víc klidu, ale to je tak jediné. Zase když lidi zatleskají nebo zafandí, tak člověka to vymotivuje k lepšímu výkonu,“ podotkla Veronika Škvařilová-Řezáčová.

První žena ve Velké pardubické po šesti letech v neděli nasedne na jasného outsidera, desetiletého valacha All Scatera. Mezi favority naopak patří koně od trenérského i jezdeckého rekordmana slavného dostihu Josefa Váni.


Zemřela klisna Sixteen. ‚Bílá královna‘ byla dvojnásobnou šampionkou Velké pardubické


Číst článek

„Hlavní je, že se Velká pardubická běží v tradičním termínu. Protože my ty koně trénujeme na druhou neděli v říjnu. Tenhle kůň už je třeba chlupatý,“ ukázal Váňa na jednoho z koní ve stájích na Karlovarsku, který už má zimní srst a za dva týdny by mohla výkonnost anglického plnokrevníka výrazně klesnout.

„Všichni už začínají přezimovávat, za čtrnáct dní už bychom museli stříhat. Jsem rád, že se podařilo termín schválit. Snad to koně jednou bez lidí vydrží,“ dodal Váňa.

Velká pardubická sice bude v neděli bez diváků na tribunách, ale Radiožurnál nabídne od 16.40 přímý přenos celého dostihu.

Jakub Marek

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Náhradníci Česka na házenkářském MS nestíhali, postupují Egypt a Švédsko

Egyptský házenkář Umar Jahíja (u míče) v zápase se Severní Makedonií. | foto: Reuters Druhou výhru …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *