Web zprávy

‚Velký krok, který přispěje k bezpečnosti.‘ Rusko znovu otestovalo hyperzvukovou střelu Cirkon | iROZHLAS

Rusko provedlo další úspěšný test hyperzvukové střely Cirkon. Prezident Vladimir Putin, jehož ve středu citovala agentura RIA Novosti, řekl, že je to pro Rusko velký krok, který přispěje k jeho bezpečnosti. Armáda má provést další testy a po nich pak bude Cirkon nasazen na vojenské lodě i ponorky.Moskva

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítRuská fregata Admirál Gorškov | Foto: Reuters

Minulou zkoušku této zbraně Rusko provedlo v únoru. Raketa Cirkon je schopná zasáhnout námořní a pozemní cíle a dosahovat až devítinásobku rychlosti zvuku. Hypersonické rakety lze kvůli kombinaci rychlosti, manévrovacích schopností a výšky letu jen obtížné sledovat a zachytit.

Rusko otestovalo střelu Cirkon. Podle Putina dosahuje devítinásobku rychlosti zvuku


Číst článek

Putina o úspěšném testu informoval náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov. Podle něj byla raketa vypálena v úterý z fregaty Admirál Gorškov v Bílém moři a zasáhla cíl v Barentsově moři vzdálený 450 kilometrů. Dosáhla rychlosti 9500 kilometrů, tedy více než osmi machů, a v nejvyšším bodě své dráhy dosáhla 28 kilometrů.

Raketa má být součástí výzbroje válečných lodí. Putin už v červenci uvedl, že námořnictvo bude vyzbrojeno nadzvukovými jadernými útočnými zbraněmi a podvodními jadernými drony.

Rusko střely Cirkon podle agentury TASS testuje od roku 2015 a Putin loni řekl, že bude raketa schopná dosáhnout rychlosti devíti machů a zasáhnout cíle na moři i na zemi ve vzdálenosti větší než 1000 kilometrů.

Agentury si všímají, že generalita informovala Putina o testu rakety v den jeho 68. narozenin.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

V malé kuchyni nemusí být těsno

V malé kuchyni brzy zjistíte, jak využít úložné místo až po strop. Proto miřte opravdu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *