Web zprávy

Véska: Dítě zavalila kláda, soused hasič pomáhal s resuscitací

Chvilky ohromného strachu, bezmoci a beznaděje si prožili v sobotu rodiče malého chlapce na Olomoucku. Jedním z prvních, kdo u dramatické události zasahoval, byl hasič Zdeněk. „Ani vteřinu jsem nepřemýšlel, výjezdová sms, já kousek od místa neštěstí, zahodil jsem doslova lopatu a spěchal autem na místo!“ popsal na svém facebooku. 

Vzpěračku Annu nechtěli pustit do letadla, dokud neprokáže, že je žena: Prozradila, proč už nemá prsa

Podle něj na to všechno byl nehezký pohled. Rodiče bojovali o život svého syna. „Byli stateční, řekl bych i úžasní,“ uvedl. S resuscitací nezletilého chlapce pomáhala i operátorka linky 155, prováděli společně telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci (TANR).

Pro Zdeňka H. to byl silný moment, doma má stejně starého syna. „Zaklekl jsem k nim… Zvuk blížící se helikoptéry, sirén záchranářských aut…pak naprostá souhra dobrovolných hasičů a moji kolegové z HZS Olomouckého kraje, hned jsem byl více klidnější… zůstává naděje… díky všem Vám za pomoc při boji o život dítěte!“ popisoval emotivně. 

Žena si dala na pláži šlofíka: Ve spánku ji přejel nakladač těžký 22 tun!

Večer, když byl podávat vysvětlení na policii, se dozvěděl, o tom, co se stalo před jeho příjezdem. Dítě bylo zavalené! Na pomoc se seběhlo i několik lidí z nedalekého golfového hřiště. Policejní mluvčí Jiří Kořínek Blesku potvrdil, že k události došlo, nechtěl být ale nijak konkrétní. Případem se podle něj zabývá kriminální policie. 

Mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová uvedla, že na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby, jehož posádka si následně převzala resuscitaci od rodičů a svědků. „Jednalo se o nezletilého pacienta, který byl zavalen kládou,“‎ uvedla pro Blesk s tím, že chlapce po stabilizování transportovali na dětské oddělení ostravské nemocnice. 

Tragická smrt milionáře při bouračce: Jezdil rychlostí přes 322 km/h!Také přečtěte

Na Děčínsku vzplál vlak

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *