Web zprávy

VIDEA TÝDNE: Odcházení ministra Vojtěcha či mohutný požár na D1


Adam Vojtěch, vzděláním právník, byl ministrem zdravotnictví od června 2018. Do stejné funkce byl jmenován už v prosinci 2017, ale tato vláda nezískala důvěru.

Zařadil se tak mezi nejmladší ministry v historii České republiky, v době nástupu na pozici mu bylo 31 let. Nyní se loučí se svou funkcí a zveřejnil video na svém profilu sociální sítě Facebook. Od už bývalých kolegů se mu dostalo dlouhého potlesku. A na sociální síti ho čekala série povzbudivých vzkazů od mnoha fanynek.

V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který doma na gauči políbil na prsa svou partnerku. Stalo se to totiž během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii covidu-19 konalo prostřednictvím videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu. V pátek však Juan Emilio Ameri sám rezignoval.

Mnohem víc adrenalinu, než čekali, zažili dobrodruzi Mark Horn a Fred Roux, když se u Špicberk rozhodli zdolat ledovec na moři. Během lezení se s nimi totiž ledová masa převrátila. Naštěstí se jim ale podařilo včas uhnout a bezpečně doplavali k lodi.

Dvouapůlmilionovou škodu způsobila středeční hromadná nehoda na D1, jejímž následkem vypukl mohutný požár. Hasiči zveřejnili video z jeho likvidace. Neštěstí si vyžádalo životy řidiče kamionu a ženy s dítětem v osobním autě.

Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z hollywoodských kasovních trháků včetně Transformers a Skály, napsal zpravodajský server BBC News. Na videu jsou vidět bombardéry H-6, které jsou schopné nést jaderné bomby, jak provádějí simulovaný útok na to, co vypadá jako americká vojenská základna na tichomořském ostrově Guam.

Také přečtěte

Na zlato jsem si věřil, ale i stříbro je životní, pochvaluje si finišman Šorm

V netradičním obsazení jednotlivých úseků chtěli čeští atleti zapomenout na nezdar z individuální čtvrtky, kde …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště