Web zprávy

VIDEA TÝDNE: Výbuch munice, útok medvěda a nehody v Blance


V Bílině na Teplicku začala v úterý odpoledne vybuchovat vyřazená munice v policejním skladu. Evakuováni museli být lidé v okruhu 500 metrů. Policie nejprve hasiče nepustila k epicentru, nakonec se ale na místo dostali a okolo půl šesté večer požár uhasili.

Blanka, která se začala stavět v roce 2007, je největší dokončenou podzemní stavbou nejen v Praze, ale i v Česku. 19. září oslavila pět let od otevření. Správce tunelu TSK Praha připravil sestřih z kamerového systému, který ukazuje krizové situace, jež jsou v Blance na každodenním pořádku.

Městská policie zveřejnila záznam ze zásahu proti muži bez roušky v pražském metru. Cestující podle strážníků nereagoval na opakované výzvy a byl agresivní. Nakonec skončil v poutech kvůli nedodržení vládního nařízení zakrývat si v MHD ústa i nos.

Medvěd zaútočil na muže poté, co ho vyprovokovala skupina lidí v severoindickém Džammú. Několik lidí ihned po útoku spěchalo, aby muže ze sevření medvědích čelistí zachránilo. Pomohl až muž, který se do zvířete pustil holí a několikrát ho udeřil. Medvěd mezitím stačil jiného staršího člověka poranit.

Z mořského dna u skotského souostroví Orkneje námořníci vylovili datacentrum společnost Microsoft. Za více než dva roky stěny speciálního kontejneru pokryly řasy a korýši, jinak bylo datacentrum plně funkční. Poruchovost vybavení je osmkrát menší než u datacenter na souši.

Také přečtěte

iPhony čeká designová změna. Apple se má inspirovat androidí konkurencí

Rok 2017 byl pro Apple milníkem, představil totiž první iPhone s displejem přes celou čelní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště