Web zprávy

VIDEO: Cisterna blokovala záchrannou uličku. Hasiči museli řidiče navigovat


Dodávka a kamion se srazily přibližně na šestém kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Hasiči museli jednoho z řidičů vyprošťovat. 

Na místě zasahovaly tři jednotky, příjezd jedné z posádek však zablokoval neukázněný řidič. Ačkoli sjet na stranu mohl hned několikrát, hasičskému autu cestu neuvolnil. 

Řidič popojížděl před záchrannými složkami uvolněnou dálnicí několik desítek metrů, až nakonec jeden z hasičů musel vyběhnout z auta a řidiče nasměrovat do levého pruhu. 

„Nelze přesně říct o kolik se příjezd opozdil. Podotýkám, že toto vozidlo nebylo první, které k místu nehody přijelo,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Na dálnici zasahovali hasiči necelé dvě hodiny. 

„Operační středisko vyslalo krátce po 10. hodině 3 profesionální hasičské jednotky k nahlášené dopravní nehodě kamionu a dodávky na šestý kilometr dálnice D2 u Rebešovic na Brněnsku. Hasiči po příjezdu zjistili, že dodávka havarovala čelně do zadní části návěsu kamionu. Uvnitř zůstal zaklíněný zraněný řidič. Pomocí hydraulických vyprošťovacích nástrojů se muže podařilo  během čtvrt hodiny vyprostit ze zdemolované kabiny,“ popsal zásah Mikoška. 

Po ošetření řidiče záchrannou službou pomohli hasiči s transportem zraněného do vrtulníku. „Dále se věnovali zásypu uniklých provozních kapalin sorbentem a zajištění místa nehody proti případnému vzniku požáru,“ doplnil mluvčí. 

Případem neukázněného řidiče se už zabývají policisté. Pokuta může dosáhnout maximálně 2 500 korun.

Také přečtěte

Ani obří baterie nestačí na konkurenci. Test Realme 7i

Trh s levnými telefony zažívá v posledních měsících nárůst konkurenčního boje. Větší značky se už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *