Web zprávy

VIDEO: Nejdůležitější je, kolik je zemřelých. Na tom jsme dobře, řekl Zeman o šíření koronaviru v Česku | iROZHLAS

Prezident Miloš Zeman poprvé od konce srpna, kdy si zlomil ruku, vystoupil na veřejnosti. V diskuzním pořadu Partie promluvil například o plošných omezeních proti koronaviru a také varoval před panikou. „Myslím si, že nejsou dobrá plošná opatření. Varuji před panikou, buďme opatrnými optimisty,“ řekl během rozhovoru, který se natáčel v sobotu na zámku v Lánech a televize Prima ho odvysílal v neděli dopoledne.Aktualizujeme
Praha
(Aktualizováno: 11:18 6. 9. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPrezident Miloš Zeman při natáčení rozhovoru pro televizi Prima | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Televize Prima v sobotu večer odvysílala úryvek z rozhovoru s prezidentem Zemanem, ve kterém mluvil i o opatřeních proti koronaviru. „Bylo by dobré, aby roušky byly povinné jen v ohniskách nákazy, zatímco všude jinde dobrovolné,“ uvedl Zeman. Dodal, že považuje za správné, aby se po půlnoci zavřeli restaurace a bary.

Není zastáncem plošných opatření a zbytečné paniky. „Všechno, co ekonomiku nevypíná, co se týče volného trávení času, sportu a kultury, tam bych byl co se týče opatření velmi drastický,“ vysvětlil.

Prezident zároveň doporučil opatrnost tam, kde se schází větší množství lidí. „Myslím si, že nejsou dobrá plošná opatření. Varuji před panikou, buďme opatrnými optimisty,“ řekl také v rozhovoru. „Nejdůležitější je, kolik je v zemi zemřelých. Tam jsme na tom pořád dobře,“ dodal.

Bylo to první veřejné vystoupení hlavy státu od konce srpna, kdy si zlomil ruku a podstoupil operaci. „Obě dvě operační rány se hojí dobře, v pondělí mi vytáhnou operační stehy,“ řekl v neděli.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na twitteru zveřejnil fotografie ze sobotního natáčení, na nichž je prezident s ortézou fixující pravou ruku.

Zlomenina ruky

Prezident byl na konci srpna několik dní hospitalizován kvůli zlomenině ruky v Ústřední vojenské nemocnici, kde mu lékaři při operaci voperovali do paže titanový šroub. Nyní podstupuje rekonvalescenci.


Prezident Zeman opustil nemocnici. Po úrazu ruky ho čeká až osm týdnů rekonvalescence


Číst článek

Zranil se 25. srpna poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy. Lékaři vojenské nemocnice mu ještě ten večer paži operovali a po čtyřech dnech propustili. Rekonvalescence by měla trvat šest až osm týdnů.

Zeman kvůli zranění zrušil návštěvu Jihomoravského kraje plánovanou na začátek září. Prezidentská kancelář podle dřívějšího vyjádření Ovčáčka plánuje na tento měsíc pracovní schůzky v Lánech. Hrad bude o jejich termínech postupně informovat.

Se Zemanem se chtějí setkat mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), kteří s ním chtějí jednat také o odvolání šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

dok, kro

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Tajný trumf Varů: Velký návrat kapitána. Bilance? Dvě vítězství

Před víkendovým šlágrem volejbalové UNIQA extraligy vytáhlo Karlovarsko tajný trumf, když se po zranění navrátil …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *