Web zprávy

VIDEO: Tankování ve vzduchu, hromadný seskok i představení Šonky. V Ostravě začaly Dny NATO | iROZHLASNa letišti v Mošnově na Novojičínsku v sobotu začaly dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Kvůli pandemii koronaviru ale letos akce, kterou loni navštívilo 220 000 lidí, bude mít nezvyklou podobu. Uskuteční se bez diváků, kteří budou moci čtyřhodinový program sledovat každý den v televizi nebo na internetu.Mošnov (Novojičínsko)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPo oba dny akce v Mošnově bude oceněno dohromady 1000 záchranářů a příslušníků bezpečnostních složek za nasazení během nouzového stavu. Jednu z nejatraktivnějších ukázek letos předvede transportní letoun Airbus A400M Atlas německého letectva, který bude simulovat doplňování paliva za letu dvojicí českých gripenů.


Letoun L-39NG Aera Vodochody získal certifikaci pro mezinárodní provoz. V sobotu se představí v Ostravě


Číst článek

Po loňském úspěchu se vrátí mistr světa v Red Bull Air Race Martin Šonka a pilot stíhacího letounu Gripen Ivo Kardoš, kteří předvedou společnou show, při níž oba stroje létají ve vzdálenostech pár metrů.

Diváci po loňské úspěšné premiéře uvidí také unikátní hromadný seskok příslušníků 43. výsadkového praporu Armády ČR a polské speciální jednotky AGAT. Nejen nad mošnovským letištěm, ale také nad Prahou a Plzní v sobotu lidé uvidí průlet pětice stíhacích letounů F-16 ve společné formaci.

„V Praze to bude konkrétně nad hlavním nádražím, v Plzni pak nad pomníkem Díky, Ameriko! Ten čas plus mínus se bavíme o nějaké třinácté hodině v Praze nad hlavním nádražím, o deset minut později pak v Plzni,“ řekl Radiožurnálu mluvčí armády Tomáš Maruščák.

„Průlet B-52 musel být bohužel na poslední chvíli zrušen kvůli technickým problémům s tankovacím letounem. Přelet čtyř F-16 a KC-135 však dnes proběhne podle plánu a přeletí nad Ostravou, Prahou a Plzní“ řekl Griffin Rozell, mluvčí velvyslanectví USA

10:05 – 19. 09. 2020

1256

Původně měl letět také americký strategický bombardér B-52, ale musel být v sobotu kvůli technickým problémům zrušen.

Organizátoři lidem nedoporučují, aby jeli sledovat letecké ukázky do okolí mošnovského letiště. Policie se přesto připravuje na to, že někteří lidé se k letišti vydají, bude bránit například živelnému nájezdu aut do míst, kde by mohla bránit provozu. Některé silnice v okolí budou uzavřeny a rovněž bude omezen vstup na některé pozemky.

Jedinečná formace bombardéru B-52, stíhaček F-16, JAS-39 Gripen a tankeru KC-135. V sobotu po poledni nad Ostravou, okolo 13 hodiny nad pražským hlavním nádražím a o 10 minut později v Plzni nad pomníkem „Díky, Ameriko!“. Ve výšce okolo 1 kilometru.
🇨🇿 🇺🇸 #WeAreNATO

18:41 – 16. 09. 2020

71317

mag, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Bylinky pro vaši duši: meduňka, levandule či chmel

Obecně platí, že na deprese či úzkostné stavy se v léčení využívají bylinky, jako je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště