Web zprávy

VIDEO: V Ostravě začal druhý Den NATO. Sledujte hromadný seskok parašutistů i průlet slovenských MiGů | iROZHLASDruhým dnem pokračují v Ostravě Dny NATO. Akce, kterou loni navštívilo 220 tisíc lidí, letos probíhá bez diváků. Zájemci ale přenos z akce mohou sledovat na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz, na youtubovém kanálu a facebookové stránce pořadatelů nebo v České televizi. V neděli na fanoušky čeká společný seskok českých a polských parašutistů, vystoupení Martina Šonky s gripenem pilotovaným Ivo Kardašem i několik pozemních ukázek.Ostrava

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítOrganizátoři Dnů NATO i přes ztíženou situaci připravili na každý den čtyři hodiny ukázek ve vzduchu i na zemi.


VIDEO: Tankování ve vzduchu, hromadný seskok i představení Šonky. Sledujte Dny NATO v Ostravě


Číst článek

Mezi nejatraktivnější patřily simulování doplňování paliva za letu transportním letounem Airbus A400M Atlas německého letectva a dvojicí českých gripenů, které proběhlo v sobotu nebo společná show mistra světa v Red Bull Air Race Martina Šonky a pilota stíhacího letounu Gripen Iva Kardoše. Se svými stroji létají jen pár metrů od sebe.

„Vysoká sledovanost přímých televizních přenosů v uplynulých letech byla hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli v těchto složitých podmínkách akci uskutečnit, protože těch diváků bylo víc než návštěvníků,“ řekl předseda pořádající organizace Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Na akci se každoročně prezentují i zbrojařské firmy či firmy z bezpečnostního průmyslu. „Pro ně je to taky jedna z mála příležitostí v letošním roce se setkat. Takže i pro ně to má velký význam,“ řekl Pavlačík.

Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu řekl, že atmosféra z místa bude divákům u obrazovek chybět, snažili se ale pro ně vymyslet to nejlepší, co se dalo.

„Máme tady různou armádní techniku, bavíme se asi o 140 kusech techniky, máme tady 400 vojáků. Snažíme se předvést, k čemu armáda je, chceme se prezentovat. Máme třeba kamery umístěné i na výstroji, na výzbroji,“ řekl Maruščák.

pj, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Podívejte se na okamžiky štěstí. Do tváří oceněných filmařů

Součástí 28. ročníku Českých lvů je také výstava fotografií Lenky Hatašové. K vidění je na pražském …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště