Web zprávy

Vietnamský student staví Batmobil, investoval jmění

Replik různých verzí Batmobilu, povozu komiksového a filmového superhrdiny Batmana, je celá řada. Některé jsou zdařilejší, jiné méně – a tahle, která ztělesňuje vůz zvaný Tumbler z filmu Temný rytíř, je zajímavá svým původem. Staví ji totiž student architektury z vietnamské Hanoje.

Jmenuje se Nguyen Dac Chung a nápad postavit vůz vznikl před třemi lety. Nejprve ho vymodeloval na počítači a pak se pustil do prací, které trvají už 10 měsíců. Ne všechno si ale vyrábí sám, pochopitelně – např. kola a pneumatiky objednal z USA a z Jižní Koreje.

Skutečný filmový Batmobil Tumbler

Foto: Luca Bruno, ČTK/AP

Dac Chung investoval v přepočtu už zhruba 518 tisíc korun, což je v místě, kde průměrná měsíční mzda činí v přepočtu zhruba 9200 korun, obrovská suma peněz. Tím spíš pro studenta.

Jak je jasné z videa, práce nejsou u konce. Auto totiž zatím nemá žádný pohon, a také je poněkud vidět skrz něj, což může být problematické v dešti. Jaký motor plánuje zastavět, není známo, ale s délkou auta jen cca 3,6 metru to asi nebude americký osmiválec, který poháněl „skutečný” Tumbler.

Také přečtěte

V Rusku začaly demonstrace na podporu Navalného, policie účastníky bije a zatýká

K demonstracím vyzval Rusy sám Navalnyj; ruské úřady daly najevo, že těmto akcím hodlají zabránit. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *