Web zprávy

Vláda bude na svém mimořádném jednání rozhodovat o uzavřených školách


Ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci po jednání vlády. (15. června 2020)


| foto: 
Michal Šula,
MAFRA

„Jsem připraven v návaznosti na prodloužení nouzového stavu na páteční vládě navrhnout dočasné zavření speciálních škol od 2. listopadu. Pevně doufám, že se nám společně podaří zlepšit situaci tak, že se nejen speciální školy co nejrychleji znovu otevřou,“ řekl iDNES.cz Plaga.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v úterý slíbil, že vláda zveřejní scénář návratu žáků a studentů do škol. Školy jsou zavřené od 14. října a přešly na povinné distanční vzdělávání. V pondělí 2. listopadu se měl do škol vrátit první stupeň základních škol, ministři to ale v úterý vyloučili.

Ministr Blatný po jmenování a uvedení do úřadu řekl, že případné znovuotevření škol chce s Plagou řešit jako jednu z prvních věcí. „Je potřeba na základě dat, která máme, zjistit, jestli to má zůstat, nebo se to má změnit,“ řekl Blatný.

Podle Blatného musíme změnit vnímání celé situace a náladu ve společnosti. „Strach nás paralyzuje a rozděluje,“ řekl Blatný poté, co ho premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu. „Covid je závažná nemoc, ale není jediná,“ zdůraznil.

Vláda bude jednat až po jednání Sněmovny, která se bude zabývat její žádostí o prodloužením nouzového stavu o měsíc, až do 3. prosince. 

Také přečtěte

Limituje nás finální řešení, je to dlouhodobější problém, ví trenér Kozel

Proti Spartě měli fotbalisté Baníku několik příležitostí. Vesměs ale mířili vedle branky, anebo balon neprotlačili …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *