Web zprávy

Vláda pošle každému člověku nad šedesát let respirátor a pět roušek


O tom, že by stát měl poslat důchodcům respirátory třídy FFP2 mluvil premiér Andrej Babiš minulý týden nejprve v rádiu Impuls a pak také při startu horké fáze kampaně ANO před krajskými a senátními volbami.

Vláda tak doplnila ve středu večer své pondělní usnesení, že uvolní 3,2 milionu roušek do volebních místností pro hlasování v říjnových krajských a senátních volbách.

To, že se vláda vrátí k záměru poslat respirátor třídy FFP 2 důchodcům, avizoval ve středu Babiš před cestou do Vídně po přerušeném jednání vlády o nových pravidlech pro kurzarbeit.

V úterý totiž přibylo v Česku rekordních 1 164 potvrzených případů nákazy koronavirem a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodl, že od čtvrtka bude nošení roušek, respirátorů či jiné zakrytí dýchacích cest nutné v uzavřených prostorách v celé České republice.

„Je to v kontextu situace, která u nás je,“ vysvětlil opatření premiér Andrej Babiš. Raketově totiž roste počet nakažených koronavirem. „Celé léto jsme poslouchali, jak roušky jsou projevem nesvobody, náhubky, protidemokratické“ postěžoval si premiér.

„Ministerstvo rozhodlo na základě doporučení expertů a jejich týmů o tom plošném zavedení roušek ve vnitřních prostorech, protože dospěli k závěru, že nejenom v Praze a ve středních Čechách to narůstá, ale i jinde. Je potřeba zkrátka brát ten vir vážně,“ řekl předseda vlády.Také přečtěte

Zájem o manuální převodovku v 911 GT3 překvapil i samotné Porsche

Když Porsche oznámilo, že do poměrně nedávno představeného modelu 911 GT3 umožní vsadit i manuální …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště