Web zprávy

Vodečku jsem pil, mám vás rád, snažil se o hovor se strážníky řidič se čtyřmi promile

Policii přivolali strážníci ve středu do hradecké části Březhradu. Zastavili tam 45letého řidiče, který nadýchal 3,42 promile. Další test na policii ukázal stoupající hladinu alkoholu, informovala v pátek o případu mluvčí policie Iva Kormošová.

„Policisté muži po jeho vystřízlivění sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,” uvedla mluvčí. Muži hrozí roční vězení i peněžitý trest. Podle mluvčí se jedná o cizince, národnost policie neupřesnila.

Mluvčí strážníků Eva Kněžourová uvedla, že se na její kolegy obrátili svědci, kteří viděli skupinku viditelně opilých mužů okolo auta, jak chtějí odjet.

„Strážníci zjistili, že uvedené vozidlo se pohybuje velmi pomalu po komunikaci a navíc mu nesvítí zadní světlo. Řidiči dali pokyn k zastavení. Muž za volantem byl zjevně opilý, komunikoval obtížně a jeho pohyby byly nekoordinované,” uvedla Kněžourová.

Kontrolu zaznamenali strážníci na kameru, muž na videozáznamu přiznal, že pil před jízdou alkohol. „Ále, musí to byť? Vodečku jsem si dal. Chlapi, já vás mám rád,” říkal mimo jiné hlídce, načež nadýchal přes tři promile. Uznal, že se jednalo o vysokou hodnotu a měl štěstí, že nezpůsobil nehodu. „Chvála pánu bohu,” dodal.

„Dechová zkouška prokázala 3,42 a opakovaná pak dokonce 3,74 promile alkoholu. Na místo přivolaná hlídka policie si událost převzala k dořešení,” doplnila Kněžourová.

Státní policii muž odpověděl na dotaz, zda je řidičem, že jím byl. Podle mluvčí Kormošové vyšetřování ukázalo, že řidič před jízdou vypil zhruba 0,5 litru vodky, pak měl v plánu přejet z jednoho parkoviště na jiné vzdálené několik desítek metrů.

Také přečtěte

V Česku se potvrdilo množství případů, kdy se lidé nakazili covidem znovu

ilustrační snímek | foto: AP Za opakovanou nákazu, takzvanou reinfekci, se považuje opakované, potvrzené onemocnění, kdy …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *