Web zprávy

Vojtěch Filip končí ve vedení KSČM. Na sjezdu nebude obhajovat pozici předsedy strany | iROZHLAS

Vojtěch Filip oznámil, že nebude na sjezdu obhajovat pozici předsedy KSČM. Celé vedení komunistické strany dalo kvůli volebnímu neúspěchu funkce k dispozici. Členové výkonného výboru vzali jejich krok na pátečním zasedání na vědomí, řekl Filip novinářům.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVojtěch Filip | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Filip uvedl, že jeho rozhodnutí ovlivnil zdravotní stav. Nechtěl údajně kandidovat už v dubnu. Volební sjezd byl z jarního termínu odložen kvůli koronavirové epidemii na konec listopadu.


KSČM řeší, kudy dál. Další podporou vlády riskuje, že vypadne ze sněmovny, upozorňuje politolog Kopeček


Číst článek

Komunisté se ve volbách dostali pouze do čtyř krajských zastupitelstev ze 13. Mají 13 mandátů, proti předchozím volbám ztratili 73 zastupitelů. Do druhého kola senátních voleb nepostoupil ani jeden kandidát KSČM.

Současné vedení bude komunistickou stranu řídit až do sjezdu, oznámil Filip. Funkce dalo k dispozici v souvislosti s tím, že případné rezignace by mohl přijmout až ústřední výbor KSČM, který se sejde až v polovině příštího měsíce.

Komunisté se ve volbách dostali pouze do čtyř krajských zastupitelstev ze třinácti. Mají 13 mandátů, proti předchozím volbám ztratili 73 zastupitelů. Podle Filipa ztráta není dána odlivem voličů k hnutí ANO, jako tomu bylo při sněmovních volbách před třemi lety. Část lidí podle stranického předsedy nepřišla KSČM volit. Do druhého kola senátních voleb nepostoupil ani jeden kandidát komunistické strany.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Jan Hájek v seriálu Božena: Hádky s producentem kvůli násilí!

Přes čáru Hájkovi přišlo hlavně to, když měl mladou Boženu Annu Kameníkovou (26) po provalení …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *