Web zprávy

Vojtěch Filip po volebním debaklu komunistů končí. Na předsedu už kandidovat nebude

Předseda KSČM Vojtěch Filip oznámil, že nebude na sjezdu pozici v čele komunistické strany obhajovat. Celé vedení komunistické strany dalo kvůli neúspěchu v krajských a senátních volbách funkce k dispozici. Členové výkonného výboru vzali jejich krok na dnešním zasedání na vědomí, řekl Filip novinářům.

Filip uvedl, že jeho rozhodnutí ovlivnil zdravotní stav. Nechtěl údajně kandidovat už v dubnu. Volební sjezd byl z jarního termínu odložen kvůli koronavirové epidemii na konec listopadu.

Současné vedení bude komunistickou stranu řídit až do sjezdu, oznámil Filip. Funkce dalo k dispozici v souvislosti s tím, že případné rezignace by mohl přijmout až ústřední výbor KSČM, který se sejde až v polovině příštího měsíce.

Zraněný šéf poslanců KSČM Kováčik pro Blesk: Jsem rád, že žiju. Skalpoval jsem si hlavu o kolík

Komunisté se ve volbách dostali pouze do čtyř krajských zastupitelstev ze 13. Mají 13 mandátů, proti předchozím volbám ztratili 73 zastupitelů. Podle Filipa ztráta není dána odlivem voličů k hnutí ANO, jako tomu bylo při sněmovních volbách před třemi lety. Část lidí podle stranického předsedy nepřišla KSČM volit. Do druhého kola senátních voleb nepostoupil ani jeden kandidát komunistické strany.Také přečtěte

Washington se chystá na Bidenovu inauguraci. ‚Je těžké jít se psem na procházku,‘ stěžuje si obyvatelka | iROZHLAS

Spojené státy se chystají na inauguraci 46. prezidenta Joea Bidena. Slavnostní uvedení do funkce bývá …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *