Web zprávy

Volby 2020 | Senátní volby 2020: Nejzajímavější souboje druhého kola. Král hazardu proti lidovci a Havlův mluvčí vs. Láska

Martin Bryś
9. října 2020 • 06:30

foto: Blesk:David Malik – CNCenter A.S.

Havlův mluvčí versus Láska

Souboj Michaela Žantovského a Václava Lásky je spíše než kláním politickým soubojem popularity. Oba dva již mají s prací v Senátu zkušenosti. Václav Láska nyní senátorský post obhajuje. Michael Žantovský v Senátu zasedal téměř před dvaceti lety. Programy obou kandidátů se výrazně neliší. V čem se oba pánové rozdělují, je přístup k senátorské práci. Václav Láska ji spatřuje především v zastupování zájmů obyvatel svého volebního obvodu Praha 5, zatímco Michael Žantovský spíše chce skrze zákonodárnou iniciativu Senátu ovlivňovat dění v celé zemi.

Anketa

Kdo bude senátorem za Prahu 5?

Škraloupy senátora a krále českého hazardu Valenty. Kdo je muž, který se srazil s …

-bam-
8. října 2020 • 09:28

První dáma ODS versus profesor

Dlouholetá poslankyně ODS Miroslava Němcová se v druhém kole senátních voleb ve volebním obvodu Praha 1 utká s obhajujícím senátorem, profesorem Václavem Hamplem. Zatímco Hampl se chlubí svými výkony v Evropském výboru Senátu a lvím podílem na návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, Miroslava Němcová spatřuje svůj možný přínos v Senátu právě v boji proti vládní babišovsko-komunistické klice a Miloši Zemanovi, které považuje za přímé ohrožení demokracie. Souboj se vyostřil již v prvním kole, kdy se senátor Hampl neštítil upozornit na nižší vzdělání své sokyně. Ta má totiž „pouze“ maturitu, zatímco Václav Hampl je profesor, doktor přírodních věd a doktor věd.

Anketa

Kdo bude senátorem za Prahu 1?

Jaké má český Senát pravomoci a jak se jeho fungování liší od Poslanecké sněmovny

Petr Sokol
8. června 2018 • 10:26

Bratrovrah versus voják ve výslužbě

Ve volebním obvodu Praha 9 došlo k zajímavému střetu již v prvním kole senátních voleb. Utkali se spolu bratři David a Filip Smoljakové, synové známého režiséra a scenáristy Ladislava Smoljaka. Rivalita mezi bratry nepanuje jen v politice. Ani jejich rodinné vztahy nejsou zrovna nejlepší. Rodinu rozdělil spor o dědictví spojené s divadlem Járy Cimrmana, jehož hry otec Smoljak spoluvytvářel. V druhém kole je Davidu Smoljakovi oponentem Eduard Stehlík, voják ve výslužbě, který je veřejnosti znám především jako „historik z televize“, ačkoliv je bývalý voják, během své služby se zabýval hlavně vojenskými dějinami v rámci Vojenského historického ústavu. Uvidíme, jak zabojuje nyní proti obhajujícímu senátoru Smoljakovi.

Anketa

Kdo bude senátorem za Prahu 9?

Zemanův otloukánek versus místostarosta z maloměsta

Michal Šmarda se usadil v paměti veřejnosti jako nešťastník, kterému Miloš Zeman zařízl politickou kariéru, když jej odmítl jmenovat ministrem kultury. Starosta a krajský zastupitel se nyní do vysoké politiky snaží dostat přes Senát, konkrétně ve volebním obvodu Žďár nad Sázavou. Jeho oponentem v druhém kole je téměř neznámý lidovec Josef Klement, který má za sebou zkušenosti z obecního zastupitelstva. I přesto nad Šmardou v prvním kole vedl o dva tisíce hlasů. Což u voleb do Senátu není málo. Uvidíme, jestli Michal Šmarda konečně prorazí.

Anketa

Kdo bude senátorem ze Žďár nad Sázavou?

Jak se volí do Senátu: Nekroužkujte, vyberte jen jednoho kandidáta. Volby ale může…

Petr Sokol
11. června 2018 • 09:36

Král hazardu versus lidovec folklorista

Ve volebním obvodu Uherské Hradiště obhajuje post senátora Ivo Valenta, majitel hazardní firmy SYNOT a spolumajitel Parlamentních listů. Kromě toho, že je veřejnosti znám svým skandálem, když byl v roce 2004 odsouzen za podplácení ve fotbale, je také občanem Monaka, kde profituje z nízkých daní ze svého miliardového majetku. Oponentem je mu Josef Bazala, dlouholetý starosta Starého Města, fanoušek folklóru a přední tanečník verbuňku (folklórní tanec, pozn. red.), se kterým se několikrát umístil na stupních vítězů v rámci Mezinárodního folklórního festivalu ve Strážnici. Vždy na druhém místě. Doufejme, že tentokrát se mu povede lépe.

Anketa

Kdo bude senátorem za Uherské Hradiště?

Drive in volby: Kompletní přehled volebních míst, kde lze v druhém kole senátních voleb…

ČTK
7. října 2020 • 10:20

Zbyněk Linhart zvítězil v obvodu Děčín už v prvním kole senátních voleb. Jako třináctý…

ČTK
3. října 2020 • 19:04Také přečtěte

ON-LINE: V Číně se dále šíří nákaza koronavirem, už je ve třech provinciích

6:15 – V Číně sedmý den za sebou přibylo před sto nově potvrzených případů nákazy …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *