Web zprávy

VOLBY 2020: Středočeskou hejtmankou bude Pecková


O dohodě informoval po dnešním jednání na krajském úřadě lídr Pirátů Jiří Snížek.

Podle Peckové vyjednavači našli shodu na rozdělení resortů, jménech radních, předsedů a místopředsedů výborů i komisí. „Důležitá pro všechny při obsazení jednotlivých postů byla především odbornost,“ uvedla Pecková. Jako nová hejtmanka bude mít ve své gesci vnější vztahy, bezpečnost, komunikační technologie (ICT) a digitalizaci.

Nová krajská vláda bude mít třeba i dva radní pro dopravu, jeden má mít na starosti silniční infrastrukturu a druhý veřejnou dopravu. 

„Pokládáme dopravu za tak významnou oblast pro Středočeský kraj, že jí chceme posílit v radě personálně,“ řekl Kupka. Zatímco on bude mít na starosti silniční infrastrukturu, radním pro veřejnou dopravu bude Petr Borecký (STAN).

Finance a strategie má řídit Věslav Michalik (STAN), školství a sport Milan Vácha (STAN), sociální věci Martin Hrabánek (ODS) a zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Radním pro investice a majetek bude Libor Lesák (ODS).

Lídr Pirátů Jiří Snížek by měl mít mít na starosti regionální rozvoj a územní plánování. Druhým resortem Pirátů bude životní prostředí a zemědělství, které povede Jana Skopalíková. Radním pro kulturu, památky a cestovní ruch se stane lídr TOP 09 Jan Jakob.

Výsledky voleb ve středních Čechách najdete zde

V příštím týdnu budou navržení radní a předsedové výborů pracovat na programovém prohlášení, které bude součástí koaliční smlouvy.

 Nová koalice se bude opírat o 50 z celkového počtu 65 hlasů v zastupitelstvu. STAN mají 18 křesel, druhá ODS 16, Piráti 12 a Spojenci, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení, čtyři. 

ANO, jež ve středních Čechách dosud vládlo, získalo ve volbách 15 mandátů a náleží mu opoziční role.

Také přečtěte

Vakcína jako klíč k cestování. Očkovaní turisté se mnohde vyhnou karanténě

Exotické Seychely už od minulého týdne vpouštějí do země turisty, kteří dostali dvě dávky vakcíny …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *