Web zprávy

Volby 2020 | Volby 2020: Senátory zatím přišlo volit opět méně než pět procent lidí

K senátním volbám v Praze 9 přišlo za první dvě hodiny od otevření volebních místností zhruba 4,7 procenta lidí, v Praze 1 to bylo 5,4 procenta a v obvodu Praha 5 asi 6,4 procenta.

Na Rychnovsku se odhadovaná volební účast pohybovala kolem osmi procent, na Trutnovsku kolem čtyř procent. Podobně v Uherském Hradišti přišlo 6,7 procenta voličů, zatímco ve Zlíně čtyři procenta.

Na Pelhřimovsku se podle informací od volebních komisí účast pohybovala nejčastěji kolem tří procent. Velmi nízká účast v řádu jednotek procent byla podle volebních komisařů na Chebsku. Duel na Žďársku lákal více voliče ze Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě, odkud finalisté jsou, účast tam byla pětiprocentní. Ve Velkém Meziříčí přišlo ale jen kolem dvou procent voličů, stejně jako na Lounsku.

Glosa Petra Peška: Milionová bublina splaskla

Na Strakonicku se zájem voličů pohyboval od jednoho do šesti procent, na Českolipsku od dvou do sedmi procent. V senátních obvodech Moravskoslezského kraje odhadla krajská kontrolní komise, která dohlíží na regulérní průběh, účast na čtyři procenta, řekla mluvčí krajského úřadu Miroslava Chlebounová.

Zatím nejnižší účast ve druhém kole senátních voleb byla v roce 2016, kdy přišlo hlasovat 15,38 procenta voličů. Před dvěma lety to bylo 16,49 procenta a před šesti lety v obvodech, kde se hlasuje i letos, účast v druhém kole dosáhla 16,69 procenta.Také přečtěte

Stožáry Vodafonu provozuje nová firma. Chce na ně nalákat další operátory

Ke sdílení sítí se v Česku Vodafone nakonec nedostal, firma nicméně v globálním měřítku vymyslela …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *