Web zprávy

Volby v USA: Vzpurný Trump odhodil roušku, Bidena hlídá striktní žena

Zatímco byl Trump hospitalizovaný ve Vojenské nemocnici Waltera Reeda, Biden pokračoval ve své kampani. On i jeho manželka rovněž podstoupili testy na koronavirus způsobující nemoc covid-19, výsledky měli oba negativní. Oproti tomu prezident a první dáma Melania Trumpová se nakazili, Trump byl preventivně hospitalizován a dostalo se mu té nejlepší péče. Lékaři mu nasadili experimentální léčbu i remdesivir.

Lehkomyslný Trump versus opatrný Biden

Mnozí čekali, že americký prezident konečně začne brát koronavirus vážně a přestane situaci zlehčovat, už jeho chování v nemocnici, ze které vyrazil na „spanilou jízdu“ kolem areálu, ukázalo, že tomu tak není. Roušku odhodil sotva dorazil do Bílého domu a Američanům kromě toho, že je mu fajn, vzkázal také, aby se nebáli covidu-19.

„Udělám všechno, co mi nařídí experti,“ Bidenova opatrnost a respekt vůči expertům je pak v obrovském kontrastu s prezidentovou lehkovážností až nezodpovědností. Demokratický kandidát a jeho tým jsou obvykle všichni v rouškách, snaží se dbát i na sociální distancování.

Jirka (13) ušil roušky pro spolužáky, dočkal se posměchu. Podpořily ho tisíce lidí! „Jsi frajer,“ vzkazují

V pondělí 5. října odlétal Biden z Delaware na Floridu, na letišti se ještě na pár minut zastavil s novináři. Jeho manželka ho od nich musela popotáhnout, dohlédla na to, aby stál v bezpečné vzdálenosti. „Omlouvám se,“ reagoval Biden. „Naslouchejte vědě. Pokud vědci tvrdí, že je něco bezpečné, že vzdálenost je bezpečná, pak si myslím, že je to v pořádku,“ komentoval demokrat.

Kritika první rodiny

K Trumpovu zdraví se vyjadřovat nechtěl, nechal se slyšet, že to nechá na doktorech. Doplnil, že on sám se řídí radami odborníků. Biden se připravuje na druhou prezidentskou debatu, která proběhne 15. října. Ta první dopadla v podstatě katastrofálně, kandidáti si vyměňovali urážky a Trump neustále přerušoval jak Bidena, tak moderátora.

Zajímavý byl pohled i do hlediště, na Trumpově straně se sedělo bez roušek, odložila ji první dáma, poradkyně Ivanka Trumpová i zbytek prezidentovy rodiny a týmu. Bidenová a spolupracovníci jejího manžela naopak zůstali „zarouškovaní“. „Trošku mě znepokojilo, když jsem pohlédl na jeho stranu a nikdo tam neměl roušku,“ komentoval Biden. Trumpovo odmítání zakrýt si obličej považuje za „mačo gesto“.

Nakažený Trump opustil nemocnici a zatnul pěst. Dostane remdesivir a chce do debaty

Debata za plexisklem

Ještě před tím, než se znovu utkají Biden a Trump, čeká první debata jejich „dvojky“, viceprezidenta Mikea Pence a demokratickou kandidátku na viceprezidentku Kamalu Harrisovou. Diskuze proběhne  7. října v Salt Lake City, budou od sebe vzdáleni 3,6 metru, bude je navíc dělit i plexisklo. Organizátoři debaty dělají všechno proto, aby zabránili případnému šíření nákazy. Podle posledních testů jsou Harrisová i Pence negativní na covid-19.Také přečtěte

Bohatí skupují bizjety. Přilákali cestující z běžných byznys tříd

Příkladem je český provozovatel menších soukromých tryskáčů Time Air, jenž se ve své kategorii řadí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *