Web zprávy

Volkswagen chce zanedlouho porazit Teslu ve výrobě elektromobilů

„Když Tesla postaví tři továrny schopné vyrábět 300 000 až 500 000 vozů, pak hovoříme o počtu kusů v rozmezí od 900 000 do 1,5 milionu,” řekl Osterloh. „Toho chceme v roce 2023 také dosáhnout, možná ještě dříve,” dodal. Upozornil, že velkou výhodou pro Volkswagen je jeho modulární platforma pro elektromobily.

Tesla nyní v Německu staví svou třetí továrnu na výrobu elektromobilů, která by měla od příštího léta vyrábět půl milionu vozů ročně, upozornila agentura DPA. Firma již vyrábí elektromobily v továrnách ve Spojených státech a v Číně.

Značka Volkswagen novou éru elektromobility staví na rodině modelů ID, po hatchbacku ID.3 se k premiéře chystá také SUV ID.4. Audi již představilo druhou verzi SUV e-tron, Seat se spolu s Cuprou rovněž chystá na sériové elektrické modely.

Součástí koncernu Volkswagen je rovněž česká Škoda Auto. Ta v úterý představila čistě elektrický crossover Enyaq, který je jejím prvním sériovým vozem na bázi modulární platformy MEB, která je pro elektrickou budoucnost koncernu klíčová.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

Také přečtěte

Huawei nevydržel kralovat dlouho, nejvýkonnější mobil má Xiaomi

Po pouhých pár dnech tak byla z trůnu sesazena společnost Huawei se svým vrcholným modelem Mate …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *