Web zprávy

Volkswagen prý může předstihnout Teslu ve výrobě elektromobilů

Německý automobilový koncern Volkswagen by mohl v blízké budoucnosti předstihnout amerického konkurenta Tesla v objemu výroby elektromobilů i v softwaru. Uvedl to šéf závodní rady Volkswagenu Bernd Osterloh v rozhovoru s německým listem Welt am Sonntag. Tesla, v jejímž čele stojí známý podnikatel Elon Musk, je považována za průkopníka v oblasti elektromobilů.

„Když Tesla postaví tři továrny schopné vyrábět 300 tisíc až 500 tisíc vozů, pak hovoříme o počtu kusů v rozmezí od 900 tisíc do 1,5 milionu,“ řekl Osterloh. „Toho chceme v roce 2023 také dosáhnout, možná ještě dříve,“ dodal. Upozornil, že velkou výhodou pro Volkswagen je jeho modulární platforma pro elektromobily.

Tesla nyní v Německu staví svou třetí továrnu na výrobu elektromobilů, která by měla od příštího léta vyrábět půl milionu vozů ročně, upozornila agentura DPA. Firma již vyrábí elektromobily v továrnách ve Spojených státech a v Číně.

Součástí koncernu Volkswagen je rovněž česká Škoda Auto. Ta v úterý představila čistě elektrický sportovně-užitkový vůz Enyaq, který je jejím prvním sériovým vozem na bázi modulární platformy pro elektromobily koncernu Volkswagen.

Elektromobil vs. naftové SUV. Jak vychází srovnání Škody Enyaq se sesterským modelem Kodiaq

Supersporťáky na baterky. Proslulá automobilka McLaren končí se spalovacími motoryTaké přečtěte

Vyrostl jsem v divadelních šatnách vzpomíná herec Filip Rajmont

Kvůli covidu jsou zavřená divadla a ještě nějakou dobu budou. Volný čas jste s přáteli …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *