Web zprávy

Vsetínská radnice renovuje městské byty, vloni jich stihla opravit třináct

Domy mají už více než 40 let a byty v nich až do nedávna neprošly zásadními úpravami. S výjimkou jediného z celkového počtu 64, který se dočkal rekonstrukce v roce 2014.

Až předloni rozhodli radní o postupné renovaci všech bytů. „Systém je daný. Uvolněné byty projdou opravou a po dokončení se do nich nastěhují obyvatelé z těch v původním stavu, kam se stavební činnost následně přesunuje,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

V roce 2018 přišly na řadu první čtyři bytové jednotky, další rok dvanáct jednotek a vloni zmíněných třináct. „Úprav se ve dvou etapách v období únor až duben a červen až září dočkalo osm bytů 1 + kk a jeden 2 + kk v domě číslo 1580. V sousedním domě 1579 jsme pak od června do září opravili tři byty 1 + kk a jeden 2 + kk,“ vyjmenoval Růžička. Náklady dosáhly zhruba 5,7 milionu korun bez DPH a město je hradilo ze svého rozpočtu.

Letos dá město do oprav deset milionů

Obnova bytového fondu v domech zvláštního určení Pod Žamboškou bude pokračovat i letos. „V každém z objektů opravíme po osmi bytech velikosti 1 + kk. Začít chceme v březnu. Náklady by měly činit v součtu zhruba deset milionů korun,“ řekl starosta Růžička.

Opravy spočívající ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.

„Nyní jsou byty moderní a vhodné i pro seniory se sníženou pohyblivostí,“ uzavřela místostarostka Simona Hlaváčová, která má na starosti bytovou politiku.


Také přečtěte

Další nelegální party v Praze! Policie zasahovala v baru i v bytě

Na další nelegální party dostali pozvánku i policisté. Ti zasahovali v pátek v noci hned …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *