Vy tyhle české restaurace ještě neznáte?


I když se tomu těžko věří, v České republice stále ještě existují místa, kde si dáte oběd za pár korun.

Na zdražování prakticky všeho už jsme si pomalu zvykli. Vyrazit si třeba na oběd se stává docela nákladnou záležitostí. Zatímco v Praze se průměrná cena za oběd pohybuje okolo 210 korun, v Olomouci za polední menu zaplatíte zhruba 160. Psal o tom web CNN Prima News. Stále se však ještě najdou místa, kde vám na oběd stačí mít s sebou sto korun.

Restaurace, kde se zastavil čas

Levně se dá najíst například v jídelně v Bartošově čtvrti ve Zlíně. Denně tu uvaří okolo tisícovky jídel a jedna porce s polévkou a salátem je k dostání za 99 korun, píše dále CNN Prima News. Ve středočeských Vinařících stojí obědové menu dokonce 65 korun. Denně tam vaří jeden druh polévky a tři druhy jídla. Polévka stojí 10 korun, jídlo jen 55 korun. Další levná jídelna je ve Slaném, nebo v Mostu. Do sta korun tam stojí třeba buchtičky se šodó, mexické fazole, těstovinový salát, vepřová játra s rýží nebo halušky, dodává web.


iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
V některých českých restauracích se dá stále najíst za doslova lidové ceny

Za málo peněz se najíte také třeba jen když si o víkendu vyrazíte na výlet s rodinou. Není to sice do sta korun, ale i přesto je jídlo velmi levné. Ve Velkých Karlovicích v Beskydech je totiž restaurace, kde se téměř zastavil čas. Natáčel se tam také seriál České televize Doktor Martin, kde hrál hlavní roli Miroslav Donutil. Jídelní lístek Restaurace U muzea nabízí třeba moravského vrabce se zelím a knedlíkem za 120 korun. Svíčkovou si pak můžete dopřát jen za 140 korun.

Levně vaří školy a obchodní řetězce

Na Událostech247 jsme vás také informovali o tom, že levné obědy pro veřejnost nabízí i některé školy. Například škola v pražských Stodůlkách pro cizí strávníky vydává obědy za 77 korun. V ceně je polévka, jedno ze dvou jídel a k tomu ještě moučník. Zájemci si ovšem na jídlo musí donést vlastní nádobí, ve kterém si ho odnesou domů. Základní škola Česká ves pro cizí strávníky vaří za 81 korun. S rozvozem pak zaplatí 86 korun. Podobných škol, které umožňují levně se najíst je čím dál víc a zájem lidí roste.


iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Levně se dá najíst i ve školních jídelnách. V některých si ovšem musíte odnést celý oběd s sebou

Moje dcera chodí na základní školu a je tam i možnost obědů pro cizí strávníky. Když byla nemocná, vzala jsem tam párkrát oběd i pro sebe a dost mě kromě nízké ceny překvapilo i to, že jídlo bylo opravdu chutné, ne jako jsme byli zvyklí z mládí ze školních jídelen,“ řekla Událostem247 Lucie Sotková z Brna. Levná hotová jídla vaří také obchodní řetězec Globus. V tom brněnském si například dopřejete segedínský guláš za 95 korun. Za stejnou cenu nabízejí i kuřecí nudličky na kari. 

Využíváte podobných restaurací a jídelen? Podělte se s námi o vaše zážitky a zkušenosti v komentářích