Web zprávy

Výběr z médií: hledání české vakcíny, očkování proti chřipce a Češi pijí častěji více vína místo piva | iROZHLAS

V českých novinách se v úterý dočtete, že vývoj české vakcíny proti koronaviru je stále na začátku. Píše o tom Deník N. Očkování proti chřipce je podle Mf Dnes zaměstnaneckým benefitem podzimu. A Češi stále častěji pijí víno místo piva, informuje týdeník Ekonom. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítIlustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Případné další ohnisko koronaviru může mít pro OKD fatální následky. Upozorňuje na to čtvrteční vydání deníku E15. Předsedkyně představenstva firmy Vanda Staňková deníku řekla, že náklady v době přerušení těžby by společnost znovu neunesla. OKD proto denně testuje až 600 lidí, infikovaných eviduje málo.

Deník N

Deník N si všímá toho, že vývoj české vakcíny proti koronaviru je stále na začátku. Píše, že zatímco ve světě se už testuje na lidech, u nás se teprve čeká na zkoušky na zvířatech. Čeští virologové vývoj vlastní vakcíny kritizovali hned začátkem května, kdy ministerstvo zdravotnictví představilo, že na vakcínu vyčlení několik desítek milionů korun. Někteří vědci celý záměr označili za naivní a nereálný. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za hnutí ANO ale v květnu prohlásil, že čeští vědci mají dostatek zkušeností. Vlastní vývoj zdůvodnil i tím, že Česko by v případě úspěchu nebylo závislé na dodávkách očkovacích látek z ciziny.


Rusko začalo distribuovat vakcínu proti koronaviru. První naočkují rizikové skupiny, v nich jsou studenti


Číst článek

Mf Dnes

Čtvrteční Mf Dnes píše o tom, že zaměstnaneckým benefitem podzimu se stalo očkování proti chřipce. Některé firmy nabízejí k platu zadarmo i vitamíny nebo respirátory. Naopak flexibilní pracovní doba a práce z domova se kvůli koronaviru staly z benefitů nutností.

Deník

I když se to po sérií letních nehod vlaků nemusí zdát, mimořádných událostí na železnici ubývá. Informuje o tom Deník. Za prvních osm měsíců se letos na železnici stalo 785 nehod, loni jich bylo 849. Při mimořádných událostech ale letos zemřelo víc lidí – 167, zatímco v loňském roce 150.

Hospodářské noviny

Univerzity dostaly návod na návrat studentů, každá se ale zařídila po svém. To je titulek Hospodářských novin. Třeba Masarykova univerzita v Brně spustila na intranetu pro studenty takzvaný semafor. Ten zohledňuje čtyři stupně rizika nákazy koronavirem. Pokud se rozsvítí žlutá barva a student má v rozvrhu přednášku pro víc než padesát osob, výuka se přesouvá do online prostředí.

Ekonom

Češi stále častěji pijí víno místo piva. Uvádí to týdeník Ekonom. Na konci komunistického režimu u nás připadla na každé dvě deci vypitého vína čtyři velká piva a jedno malé. Předloni už byl poměr jiný. Na skleničku vína to byla necelá tři piva. Spotřeba vína v Česku tak postupně stoupá. V průměru ho Češi ročně vypijí kolem dvaceti litrů na osobu.

Daniela Tollingerová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Holubího rekordmana měla čekat smrt. Nakonec jí unikne díky falešnému kroužku

Holuba pojmenovaného Joe podle budoucího amerického prezidenta našel na svém dvorku koncem prosince obyvatel Melbourne …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *