Web zprávy

Výběr z médií: nová pravidla pro developery v Praze, pokles cen hypoték i šikana na pracovišti | iROZHLAS

V českém tisku se ve středu dočtete, že Praha mění pravidla pro výstavbu bytů. Chce zapojit developery do budování školek, parků a další městské infrastruktury, píší to Hospodářské noviny. Nástup druhé vlny pandemie koronaviru podle deníku E15 opět pomohl poklesu cen hypoték. V září bankám podstatně zlevnily peníze, ze kterých hypoteční úvěry klientů financují. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPraha mění pravidla pro výstavbu bytů. Chce zapojit developery do budování školek, parků a další městské infrastruktury, píší to Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: Sekyra Group

Hospodářské noviny

Praha mění pravidla pro výstavbu bytů. Chce zapojit developery do budování školek, parků a další městské infrastruktury. Firmy se ale bojí, že stavby budou kvůli připravovaným nařízením dražší a ještě víc narostou ceny bytů. To Praha odmítá, dočtete se v Hospodářských novinách.


Ať družstva staví byty. Budou našimi spojenci v boji proti byrokratické mastodoncii, věří developer


Číst článek

E15

Nástup druhé vlny pandemie koronaviru opět pomohl poklesu cen hypoték. Píše to deník E15 s vysvětlením, že v září bankám podstatně zlevnily peníze, ze kterých hypoteční úvěry klientů financují. Oproti srpnu jsou tyto zdroje levnější zhruba o třetinu.

Lidové noviny

Řídnoucí kštici a dalším problémům s vlasy se věnují Lidové noviny. Dočtete se v nich třeba, že příčinou vypadávání vlasů může být vrozené onemocnění, kožní choroby, onemocnění štítné žlázy, ale taky radikální dieta. Ztrátu vlasů dokáže medicína řešit například zablokováním tvorby některých hormonů nebo transplantací. Aby byla léčba úspěšná, je potřeba ji začít včas.


Šéfka Klubu svobodných matek: Aby někdo kvůli dávkám žil sám? Nelze předpokládat, že je to plošné


Číst článek

Regionální Deník

Samoživitelkám docházejí kvůli epidemii koronaviru úspory. Šetří i na potravinách a kupují méně zeleniny a ovoce, cituje regionální Deník výsledky průzkumu Asociace neúplných rodin. Z něho mimo jiné vyplývá, že pětina rodičů žijících bez partnera si musela kvůli výpadku příjmů během koronakrize vzít půjčku.

Právo

Jak se bránit šikaně na pracovišti, radí středeční Právo. Kvůli obavě ze ztráty zaměstnání lidé často o nevhodném chování v zaměstnání nemluví. Šikana přitom způsobuje stres, který může vést nejen k horším pracovním výkonům, ale taky k fyzickým nebo psychickým potížím. Česká republika už několik let obsazuje přední příčky v žebříčku zemí s nejvyššími procenty šikany na pracovišti. Setkává se s ní přibližně každý pátý zaměstnanec.

Jana Karasová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Požár nelegálního domu s pečovatelskou službou v Charkově má 15 obětí

Hořet začalo v 15:03 (14:03 SEČ) v prvním patře dvoupodlažní budovy, kde bylo 33 lidí. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *