Web zprávy

Výběr z médií: vyšetřování zdravotnických pomůcek, nemocnice bez peněz, poplatek za psy | iROZHLAS

V českých novinách se v pondělí dočtete, že Evropská komise zahájila v Česku vyšetřování kvůli zahraničním zdravotním pomůckám, píše týdeník Euro. Krajské nemocnice trápí podle deníku E15 nedostatek peněz. A pejskaře čeká další několikasetkorunový poplatek, informuje v Mf Dnes. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítIlustrační foto | Zdroj: Profimedia

E15

Krajské nemocnice trápí nedostatek peněz. Téma pro deník E15. Podle něj situaci navíc ještě zhoršila epidemie koronaviru. Nemocnicím už nestačí platby od zdravotních pojišťoven a volají po dlouhodobější státní pomoci. Velkým a dlouhodobým problémem je i nedostatek personálu, dodává list.

Deník N

Stát počítá s rekordními investicemi do infrastruktury. Jak ale zjistil Deník N z dat ministerstva dopravy, nových silnic se čeští řidiči nejspíš nedočkají. Vyčleněné peníze totiž podle novin půjdou na stavby, které měly už dávno stát.


Vrtání zubů i antibiotika. Datový novinář získal své lékařské záznamy za deset let, dostal ale i cizí


Číst článek

Mf Dnes

Pejskaře čeká další několikasetkorunový poplatek, dočtete se v Mf Dnes. Za dva roky totiž bude muset každý majitel svého psa registrovat do jednotné celostátní databáze. Čipování psů je už povinné od ledna, doplňuje deník.

Deník

Zabezpečení výuky na dálku má podle některých ředitelů škol mnoho nástrah, všímá si toho Deník. Ministerstvo školství přispěje školám na nákup počítačů. Učitelé by je mohli půjčovat dětem, které je nemají doma a nemůžou se tak zapojit do případné distanční výuky. Jak ale upozorňují některé školy, počítače nemá cenu půjčovat bez připojení k internetu.

Hospodářské noviny

Ukončování těžby černého uhlí na Karvinsku v dolech společnosti OKD se znovu prodraží. Píšou o tom Hospodářské noviny. Podle ministerstva průmyslu a obchodu to bude stát víc než 15,5 miliardy korun. Se zavřením dalšího dolu se počítá už za půl roku.


Těžba uhlí v Česku od revoluce klesla o desítky procent. Výrazný útlum zaznamenaly i rudy


Číst článek

Euro

Evropská komise zahájila v Česku vyšetřování kvůli zahraničním zdravotním pomůckám. Dočtete se o tom v týdeníku Euro. Podle něj komise kritizuje způsob certifikace pomůcek a má obavy, že můžou ohrozit zdraví pacientů. Vyšetřování tak může vést k tomu, že některé pomůcky nemusí být u nás dostupné.

Hrot

Přes 80 českých cestovních kanceláří už pozastavilo fungování kvůli epidemii koronaviru. O tématu píše týdeník Hrot. A se začátkem podzimu na ně čekají nejspíš další potíže. Týdeník připomíná, že od září můžou jejich klienti požadovat za zájezdy místo voucherů peníze.

Adéla Paruchová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

12 dodavatelů samotestů na covid dostalo výjimku. Mohly by používat školy či firmy

Ministerstvo zdravotnictví schválilo výjimku pro 12 distributorů antigenních testů, které lze používat k samotestování. Mohly …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *