Web zprávy

Výběr z médií: žádané roušky, chybějící pravidla pro hoteliéry na horách a levnější topení | iROZHLAS

V českých novinách se v pátek dočtete, že roušky a respirátory jsou v Česku znovu žádaným zbožím. Informují o tom Lidové noviny. Hory se chystají na zimu. Chybí jim ale pravidla proti nákaze, píšou Hospodářské noviny. A topení bude podle Mf Dnes v zimě levnější. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítIlustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Topení bude v zimě levnější, to je titulek Mf Dnes. Proti loňskému roku mohou nejvíc ušetřit domácnosti, kde používají k vytápění zemní plyn, dřevo nebo dřevěné pelety. U plynu už ohlásili výrazné zlevnění hlavní dodavatelé a postupně se přidávají další. Kvůli kůrovcové kalamitě a masivní těžbě v lesích stojí méně i palivové dřevo.


ONLINE: Ve čtvrtek přibylo v Česku rekordních 1382 případů. Za půl roku se nakazilo přes 32 tisíc lidí


Číst článek

Lidové noviny

Roušky a respirátory jsou v Česku znovu žádaným zbožím. Zastropovat jejich ceny se ale stát nechystá. Všímají si toho Lidové noviny. Maximální cena tak zůstává stanovená jen pro nejúčinnější respirátory typu FFP3. Právě rostoucí zájem ale podle deníku může nahrávat překupníkům a podvodníkům.

Hospodářské noviny

Hory se chystají na zimu. Chybí jim ale pravidla proti nákaze, dočtete se v pátečních Hospodářských novinách. Hoteliéři a provozovatelé skiareálů od státu stále nedostali pokyny, jak budou moct otevřít. Ministerstvo zdravotnictví jim ale vzkázalo, že epidemiologická opatření se budou odvíjet od aktuální situace.

Právo

Na zajímavé a ne tak docela běžné exponáty láká páteční Právo. V plzeňském muzeu církevního umění jsou totiž k vidění části pohřebních oděvů českých panovníků. Třeba hedvábné boty Ludvíka Pohrobka nebo svrchní plášť Jiřího z Poděbrad. Jestli ale patřily opravdu jim, není na 100 procent jisté.

Kateřina Součková

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Čtvrtý do party. Peugeot Partner přijíždí jako elektrická dodávka

PSA chce během letošního roku elektrifikovat kompletní portfolio užitkových modelů všech tří velikostí. Týká se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *