Web zprávy

Výherní tiket nosil bez povšimnutí v peněžence, pak přišel šok

Zkusit štěstí se muž z Portlandu rozhodl 24. srpna, když si v obchodě řetězce Plaid Pentry na severu města vsadil v soutěži Megabucks. V obchodě sázel pravidelně, takže tiket pouze rutinně zasunul do peněženky a následně na něj zapomněl.

Sargent sází se ženou jednou měsíčně, takže když v září přišel opět do prodejny a otevřel peněženku, zjistil, že poslední los zapomněl ověřit. „Prodavač si nebyl jistý, co jsem vyhrál, ale řekl: ‚Vypadá to, že budete muset jet do Salemu,“ uvedl Sargent pro společnost Oregon Lottery, která soutěž provozuje a právě v Salemu sídlí.

Cestou domů si tak netrpělivý Sargent prověřil čísla sám. Šokovaně zjistil, že vyhrál jackpot ve výši 5,7 milionu dolarů (132 milionů korun).

„Strčil jsem los do taštičky a schoval ji za akční figurku Hulka. Říkal jsem si, že tam bude v bezpečí,“ se smíchem vysvětlil Sargent s odkazem na supersilného komiksového hrdinu.

Odměnu dostal i obchod

Se ženou se rozhodli vybrat si výhru postupně. Po třicet let tak budou od společnosti dostávat po odečtení daní 129 200 dolarů ročně (zhruba 3 miliony korun).

Zkrátka nepřijde ani obchod, kde byl vítězný los zakoupen. Provozovatel loterie mu vyplatí 1 procento z výherní částky, tedy 57 tisíc dolarů (1,3 milionu korun). „To, co by mohlo být považováno za ‚nešťastný‘ obchod, se nyní stalo naší nejšťastnější prodejnou,“ uvedl ředitel oregonského řetězce. Obchod totiž před dvěma lety vyhořel.

Také přečtěte

ONLINE: Pavlenka, Gebre Selassie či Darida. Češi v akci v bundeslize

Kingsley Coman (vzadu v červeném) z Bayernu právě skóruje do sítě brankáře Jiřího Pavlenky. Vlevo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *