Web zprávy

Vymydli si hračku: Matúš vyrábí mýdla a pomáhá staršímu bráchovi

Matúšovi bylo teprve osm let, když se v jeho hlavě zrodil nápad, jak pomoci jeho hendikepovanému bráškovi Jakubovi. Starší sourozenec má nenávratně poškozený mozek a jeho zdravotní stav vyžaduje neustálou péči a nákladné rehabilitace. Matúš pomáhá shánět peníze prodejem vlastnoručně vyrobených speciálních mýdel, ve kterých se skrývají hračky.

Devatenáctiletý Jakub ze Slovenska měl těžký porod, při kterém se přidusil, a kvůli tomu má poškozený mozek. Lékaři mu diagnostikovali mozkovou obrnu. Už navždy bude mentálně na úrovni miminka, a tak vyžaduje neustálou péči.

Pro rodinu je to velmi náročné. Jakub například potřebuje až osmery pleny denně. Potřeba jsou ale i speciální rehabilitace, díky kterým se Jakubův zdravotní stav nezhoršuje.

Jelikož pojišťovna proplácí jen velmi omezenou část výdajů rodiny, rozhodl se Jakubův mladší bratr Matúš, že pomůže se sháněním prostředků. Vybral si pro to velmi originální způsob a vymyslel projekt Vymydli si.

Veronika zažila v porodnici peklo: Dcera Terezka se narodila „mrtvá“! Máma se bojí nejhoršího

Matúš na e-shopu prodává vlastnoručně vyrobená mýdla, která jsou na první pohled něčím zvláštní. Uvnitř nich jsou totiž hračky, ke kterým se musí člověk promydlit! Mýdla jsou průhledná, a tak připomínají jantar s hmyzem, člověk navíc nekupuje zajíce v pytli. E-shop toho má v nabídce ovšem mnohem víc a nabízí i hračky, které nejsou schované v mýdlu.

Matúš se naučil vyrábět domácí mýdlo už ve čtyřech letech, kdy mu maminka ukázala jak na to. Když pak chlapci do směsi jednoho dne upadla hračka, vznikl nápad na speciální mýdla s hračkou uvnitř a projekt Vymydli si byl na světě.

Po mýdlech je velká sháňka, lidem se vtipný nápad líbí a navíc jsou rádi, že můžou pomoct. Každé utracené euro totiž Jakubovi pomůže zhruba k minutě strávené v hyperbarické komoře, která jeho stav zlepšuje nejvíc.

Houbařské žně v českých lesích: Na hřiby s lopatou a kolečkemTaké přečtěte

ŽIVĚ: Vláda na mimořádné schůzi jednala o úpravách protiepidemického systému PES | iROZHLAS

Vláda se ve středu večer mimořádně sešla, aby projednala možné úpravy protiepidemického systému PES.Diskutovala i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *