Web zprávy

Vysíleného muže bez mobilu hledal na Orlickoústecku psovod i vrtulník

Na tísňovou linku se policii ozval syn ztraceného muže ve čtvrtek kolem 22. hodiny, otec podle něj odešel z domu již dopoledne.

Po marném obvolávání nemocnic a stejně bezúspěšném prohledávání okolí domu vyrazili do akce v okolí obce Dolní Dobrouč psovodi a z Prahy vyletěl vrtulník s termovizí. Právě pes a technologie k nočnímu vidění nakonec sehráli stěžejní roli při záchraně muže.

„Počasí naštěstí tentokrát bylo na naší straně. Co pro nás pozitivní nebylo, že pohřešovaný nechal doma mobilní telefon,” popsala v pátek pátrání mluvčí policie Dita Holečková.

Ještě před příletem vrtulníku našel policejní pes kousek od domu pohřešovaného prázdnou krabičku od léků, které muž užívá. Velitel akce proto poslal pilota se strojem nad tuto oblast.

Ztraceného muže našli pomocí vrtulníku s termovizí

Foto: Policie ČR

„Krátce před třetí hodinou ranní se policistům z vrtulníku podařilo ostřížím zrakem a za pomocí termovize pohřešovaného muže najít. Na poměrně špatně přístupné místo okamžitě přišli i ostatní policisté, kteří byli v terénu poblíž a společně transportovali vyčerpaného zesláblého muže na přístupnější místo, kam jsme navedli i záchrannou službu,” dodala mluvčí.

Věk muže a podrobnosti k jeho zdravotnímu stavu záchranáři neupřesnili.

Také přečtěte

Web ministerstva práce napadli hackeři

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) čelilo ve čtvrtek večer kybernetickému útoku. Informaci Novinkám potvrdila šéfka …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště