Web zprávy

Weinsteinovi královna odebrala čestný řád

Osmašedesátiletý Weinstein neprožívá nejlepší období života. Bývalý filmový producent, který založil filmovou společnost Miramax a podílel se třeba na kultovních filmech (Pulp Fiction či Zamilovaný Shakespeare), byl nejprve obviněn několika ženami z obtěžování a sexuálních deliktů a posléze letos na jaře odsouzen. Aby toho nebylo málo, ve vězení se poté nakazil koronavirem.

Nyní přijde ještě o čestný Řád britského impéria (CBE), který mu před 16 lety udělila britská královna za mimořádný přínos kinematografii.

„Královna nařídila, aby Weinsteinovo jmenování bylo anulováno a jeho jméno bude odstraněno ze seznamu držitelů,” uvedl list Daily Mail s odvoláním na The Gazette.

Začátek #MeToo

Skandál kolem filmaře vedl před více než dvěma lety ke zrodu kampaně #MeToo. V ní se ženy na celém světě začaly veřejně svěřovat se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním a násilím.

Ze sexuálního nátlaku či znásilnění Weinsteina obvinilo více než 90 žen, většina z těchto případů je ale promlčená nebo nepodložená. Bývalý producent veškerá obvinění odmítal s tím, že šlo vždy o dobrovolný styk.

Také přečtěte

Pokrok v boji s covidem-19 v USA ohrožují nové mutace

Guvernér Texasu Greg Abbott ale následně oznámil, že od 10. března zruší celostátní povinnost nosit …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště