Web zprávy

Za nenošení roušky téměř 7000 pokuta. Bavorsko chce přitvrdit v boji s koronavirem

„Je čas na důslednou akci,“ řekl Söder a pokračoval: „Pokud budeme váhat příliš dlouho, hrozí riziko dalšího lockdownu“. Aby se této situaci zabránilo, musí se podle něj přijmout „rychlá opatření, která budou platit pro každého“.

Kromě zvýšených pokut zmínil také brzké zavírací hodiny v restauracích a barech, po určitou dobu zákaz pořádání větších večírků a oslav. „A za porušení nařízení o nošení roušky by měla celostátně platit pokuta ve výši 250 eur,“ řekl. V současné době hrozí za nenošení roušky pokuta ve výši 50 eur (1300 korun).

Situace s rostoucím růstem počtu nakažených koronavirem  je podle jeho názoru velmi vážná. „Tuto situaci nemůžeme přehlížet. Je za pět minut dvanáct na to, abychom něco udělali,“ prohlásil.

V Německu počty nakažených významně rostou. Denní přírůstky se na začátku týdne pohybovaly kolem 2500, každý den však rostly až k 4721 případům, které země zaregistrovala v pátek.

Za poslední den v Německu zemřelo dalších 11 lidí v souvislosti s komplikacemi covidu-19, čímž se tam celkový počet úmrtí spojených s nákazou zvýšil na 9615. Od začátku pandemie se tam Sars-CoV-2 prokázal u 322 864 osob.

Podle Institut Roberta Kocha (RKI), který v Německu shromažďuje a vydává data o šíření nákazy, nyní reprodukční číslo v zemi dosahuje hodnoty 1,42. O den dříve přitom činilo 1,34. Jedná se o odhad epidemiologů ohledně toho, kolik lidí nakazí jeden infikovaný člověk. Pokud je hodnota vyšší než jedna, znamená to, že se infekce v populaci rozmáhá.

Mnohá velká městě přesáhla kritickou mez 50 nakažených na 100 tisíc obyvatel a oproti jiným místům se v daných lokalitách zpřísňují protikoronavirová opatření.

Také přečtěte

Kovář se inspiroval v Rakousku, na vyhlídce nad městem vztyčil velký kříž

Stojí u cesty mezi přibyslavskými místními částmi Dvorek a Uhry. „Pro místní je to oblíbená …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *