Web zprávy

Za otravou Navalného stálo zřejmě ruské vedení, řekl americký ministr Pompeo

„Existuje značná pravděpodobnost, že to (útok na Navalného) pochází od čelných ruských představitelů,” řekl Pompeo v rozhovoru v rozhlasovém pořadu, jehož přepis zveřejnilo ministerstvo zahraničí.

Podle Pompea Spojené státy nadále vyhodnocují, jakou zvolí odpověď: „Uděláme vše pro to, abychom snížili riziko, že se takové věci budou opakovat. „Myslím, že svět dozrál k tomu, aby pochopil, že takto se normální země nechovají. Rusy to přijde draho.”

Navalnyj se léčí v berlínské klinice Charité, kam byl letecky převezen poté, co v 20. srpnu zkolaboval v letadle, jímž se vracel ze Tomsku do Moskvy.Letadlo muselo mimořádně přistát v Omsku, kde byl převezen v bezvědomí do nemocnice. Rusko nakonec umožnilo jeho přepravu na léčení do Německa.

Německá vláda po rozborech armádních specialistů oznámila, že šlo o otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok, kterou vyvíjel někdejší Sovětský svaz. Rusko to popírá a uvádí, že mu nebyl předložen žádný důkaz, že byl Navalnyj otráven.

Ministři zahraničí hospodářsky vyspělých zemí sdružených ve skupině G7 v úterý důrazně odsoudili útok na Navalného, který byl podle nich „potvrzenou otravou”.

Také přečtěte

Házenkáři Argentiny přehráli Chorvaty, Maďarsko a Dánsko bez porážky

Santiago Baronetto z Argentiny se napřahuje k zakončení v zápase proti Chorvatsku. | foto: Reuters Bez …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *