Web zprávy

Za pád letadla s kadety na Ukrajině mohly lidské chyby i technika

Antonov An-26, na jehož palubě bylo dvacet kadetů ze školy vojenského letectva a sedmičlenná posádka, se zřítil 25. září při přistávacím manévru u města Čuhujiv v Charkovské oblasti. Po dopadu na zem začal hořet. Pouze dva lidé havárii přežili, jeden z nich později vážným zraněním podlehl.

Vládní vyšetřovací komise dospěla k závěru, že za pád letounu mohla kombinace několika faktorů. Hlavními důvody jsou podle Uruského systémová porušování letových pravidel a nedostatečná kontrola ze strany charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil, píše server RBK-Ukrajina. Ministr dodal, že k neštěstí přispěly i technické problémy letounu či nedostatečné odborné školení posádky pro zvláštní situace.

An-26 je vojenské dopravní letadlo vyvinuté sovětskou konstrukční kanceláří Antonov. Letoun, jenž se před měsícem zřítil, byl podle původních informací starý 43 let. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už krátce po nehodě nařídil zastavit provoz letadel tohoto typu, než se příčina vyšetří, a také prověřit stav veškeré vojenské techniky.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Na Ukrajině se zřítil vojenský letoun

Video: Reuters

Také přečtěte

Honor se zbavil rodiče v okovech a vyhlíží perspektivní budoucnost

Honor vznikl jako cenově dostupná dceřinná značka koncernu Huawei. Dlouho to dobře fungovalo, než na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *