Web zprávy

Za porušení nočního vycházení padly na Liberecku i desetitisícové pokuty

Desetitisícovou pokutu vyměřili policisté například čtyřiadvacetiletému mladíkovi, který se před desátou večer proháněl na koloběžce v centru Liberce kolem terminálu MHD ve Fügnerově ulici. „Mladík navíc neměl roušku a na otázku policistů, zda ví o tom, že porušuje epidemiologická nařízení, odpověděl, že to ví, ale že je mu to jedno,“ popsala Ivana Baláková.

Podle ní se ve všech 11 případech porušení zákazu dopustili muži. „Nejmladšímu z nich bylo 23, nejstaršímu 52, ale převážně se jednalo o muže ve věku od 23 do 39 roků,“ upřesnila mluvčí.

Podle ní policisté kromě dvou desetitisícových pokut uložili jednomu muži také pokutu 5000 korun a osmi přestupcům pokutu ve výši 500 korun. Osm z 11 hříšníků bylo přichyceno na Liberecku, tři na Jablonecku.

V Turnově nikde nikdo

Noční (ne)vycházení kontrolovali na řadě míst také městští policisté, ti ale museli řešit minimum případů. Například ve dvanáctitisícovém Turnově byly v noci na čtvrtek ulice úplně vylidněné. „Jen kolem půlnoci jsme zaznamenali jednoho muže, který venčil psa. Jinak nikde nikdo. Lidé vzali nové nařízení vážně a zodpovědně,“ popsal prostřednictvím mluvčí turnovské radnice velitel zdejších strážníků Luboš Trucka.

V Novém Boru na Českolipsku narazili strážníci na jednoho muže krátce po 21. hodině. „To jsme ale řešili domluvou. Muž už byl stejně na cestě domů a svůj návrat urychlil,“ vzkázali také strážníci městské policie v Novém Boru.

Také přečtěte

Stožáry Vodafonu provozuje nová firma. Chce na ně nalákat další operátory

Ke sdílení sítí se v Česku Vodafone nakonec nedostal, firma nicméně v globálním měřítku vymyslela …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *