Web zprávy

Za stálé lékařské služby platí Letiště Praha miliony korun měsíčně

„Základní hodnota zakázky činí 2,8 milionu měsíčně s možností zvýšení například podle počtu cestujících, a tomu odpovídajícímu zajištění sil a prostředků stálé lékařské služby,“ potvrdil deníku E15 mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Úkolem zdravotníků je poskytnout akutní a neodkladnou péči cestujícím či pracovníkům letiště nebo například zdejších obchodů, popřípadě odbornou pomoc během transportu pacienta k předání zdravotnické záchranné službě. Součástí zakázky je i poskytování doplňkových služeb vztahujících se přímo k letišti, které nemůže zajistit zdravotnická záchranná služba.

„Jedná se například o posouzení způsobilosti cestujícího k dalšímu letu nebo asistence při provádění bezpečnostní kontroly. Poskytovatel je povinen zajistit provoz místa, kde dochází k ošetření, a musí 24 hodin denně a sedm dní v týdnu nabízet službu sanitního vozu zdravotnické záchranné služby s posádkou,“ vysvětlil Pacvoň.

České dráhy zrušily píšťalky u průvodčích kvůli rouškám. RegioJet píská dál

Stálá lékařská služba se v rámci své odbornosti a technického vybavení zaměřuje i na zásah v případě zdravotní události přímo na palubě letadla. Letiště uvádí mezi největší přínosy lékařské služby její neustálou přítomnost a rychlost zásahu v případě zdravotních komplikací v rámci leteckého provozu včetně paluby letadla.

Letiště už dříve zřídilo ve svých prostorách tři odběrová místa, kde se mohou cestující nechat otestovat na přítomnost viru COVID-19. Testy zajišťují zdravotníci společnosti GHC Genetics. Výsledek se testovaný dozví ve standardním režimu nejdéle do dvanácti hodin prostřednictvím e-mailu. V případě expresního testování se tato doba zkracuje na tři hodiny. Za standardní test zájemce zaplatí 1750 korun, za expresní 7500 korun.

Piloty dronů čekají zkoušky a registrace. „Povolení dostanou pro celou EU,“ říká expertkaTaké přečtěte

Děčín má novou obřadní síň, je prostornější a má bezbariérový přístup

Za rok uspořádá děčínský magistrát přibližně 200 obřadů, loni jich bylo kvůli koronaviru jen 157. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *