Web zprávy

Za to, co dělá pes, je odpovědný jeho pán. Vojtěchova rezignace nic neřeší, vše řídí Babiš

foto: ČTK/Roman Vondrouš

Vojtěch nebyl od svého nástupu do funkce ničím jiným než vykonavatelem Babišovy vůle. Premiér ho používal jako nastrčenou figuru, aby si s resortem, jímž proteče ročně asi 350 miliard, mohl dělat, co se mu zlíbí.

Když Vojtěch dávno před koronavirem vydal úhradovou vyhlášku, která se nelíbila zdravotnickým odborářům a mohla ohrozit Babišovy volební preference, udělal si z ní premiér toaletní papír, přinutil ministra odborářům ustoupit a vydat nový předpis. Bylo mu úplně jedno, že Vojtěcha ponížil a ten je všem k smíchu. Totéž předvedl během koronakrize opakovaně – z ministra udělal šaška třeba svým „Nebuďte slušnej, řekněte jméno“, ale i mnohem významněji, když v srpnu rozcupoval jeho rozhodnutí o obnoveném nošení roušek.

Oldřich Tichý
23. července 2020 • 09:50

Vojtěch byl onuce. Více než co jiného si přál být ministrem a dlouho vzhlížel k Babišovi jako ke svému guruovi, jehož každé rozhodnutí – i když pro ministra osobně sebepotupnější – je bezmála svatým slovem. Teď s ostudou odchází uprostřed boje. Což je jen dobře, protože na funkci nestačil. Pokud ale má být jeho rezignace veřejně nepřiznaným přiznáním chyb, měl by obratem rezignovat i premiér. Už proto, jak zbaběle se schovává za záda hygieniků a epidemiologů, když nemoc sílí, a naopak se bije v hruď a „bere na sebe všechnu odpovědnost“, když to vypadá, že virus mizí.

Zajímavé teď bude, kdo přijde po Vojtěchovi. Pokud to bude opět figurka, která nechá Babiše rozhodovat za sebe, mohl Vojtěch klidně zůstat ve funkci. Uvidíme, jestli má premiér dost odvahy na to, aby ministrem udělal někoho s vlastním názorem a dostatečně silnou osobností, aby si za rozhodnutími také stál. Co bude dál s Vojtěchem? Už několik dní se v kuloárech mluví o tom, že by jako trafiku mohl dostat post šéfa VZP, jejímuž řediteli končí za pár měsíců mandát. Vzhledem k tomu, že touto pojišťovnou prochází ročně přes 200 miliard peněz na zdravotnictví, bylo by divné, kdyby se ji Babiš nepokusil obsadit nějakým poslušným psíkem.

Kolem nás není jen covid-19. Babiš s Monikou dál těží státní miliardy. Nově z Lesů ČR

Oldřich Tichý
18. září 2020 • 11:20

Vojtěchovi by ale rozhodně víc slušelo, kdyby raději využil nabídky společnosti Ticketstream – ta minulý týden veřejně vyhlásila, že když opustí funkci ministra, uspořádají mu jako finalistovi SuperStar koncert pro odstartování kariéry. Stylové by pak bylo, aby mu ho nový ministr v rámci boje s nákazou zrušil a Vojtěch navždy zmizel v zapomnění.

Babiš: Nestrašme koronavirem! Ministerstvo zdravotnictví: Letos může být až 3,6 milionu…

Oldřich Tichý
17. září 2020 • 16:22

Vláda blouzní. Většina lidí nad 60 let nepotřebuje jejich 5 roušek. Pošlete je jinam

Viliam Buchert
10. září 2020 • 10:37Také přečtěte

Learjet: Od Franka Sinatry k Jamesovi Bondovi

Learjet byl dítětem vynálezce Williama Powella Leara. V době, kdy svůj podnik zakládal, měl za sebou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště