Web zprávy

Začátek týdne bude chladnější, o víkendu si užijeme poslední dozvuky léta

Ve čtvrtek očekáváme studenou frontu, která přechodně přinese místní přeháňky a mírné ochlazení. „Potom začne oblačnosti ubývat a začátkem víkendu se na většině území opět dočkáme relativně slunečného počasí s letními teplotami do 28 °C,“ uvedl meteorolog Marjan Sandev z ČHMÚ. Neděle už bude nepatrně chladnější a s více oblačnosti.

V pondělí bude polojasno až oblačno, přeháňky se ojediněle vyskytnou ojediněle na horách. V jihovýchodní polovině území bude zpočátku až zataženo, na jihu a východě musíme místy počítat s deštěm. Večer se bude vyjasňovat. 

Nejvyšší teploty vystoupí na 17 až 21 °C, v tisíci metrech na horách se bude teplota pohybovat kolem 12 °C. 

V noci na úterý bude podle meteorologů jasno až skoro jasno. Ráno se ojediněle vyskytnou mlhy, nejnižší teploty klesnou na 8 až 4 °C. 

Úterý přes den přinese jasné, přechodně až polojasné počasí. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat od 20 do 24 °C. 

Ve středu očekáváme zpočátku většinou jasno, ráno ojediněle mlhy. Později večer na severozápadě bude polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty poklesnou na 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. 

Ve čtvrtek se můžeme těšit na polojasno až jasno. Od severozápadu na frontě bude přechodně oblačno až zataženo, místy musíme počítat i s přeháňkami. Nejnižší noční teploty budou 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty se dostanou mezi 19 až 23 °C. 

V pátek předpokládáme jasno až polojasno, místy přechodně bude až oblačno. Nejnižší noční teploty  budou mezi 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 21 až 25 °C. 

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí předpovídá jasno až polojasno, o víkendu přechodně až oblačno a ojediněle se vyskytnou přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C, v závěru 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty v sobotu budou letní, a to mezi 24 až 28 °C, v dalších dnech se budou pohybovat mezi 20 až 25 °C.

Aktuální počasí nad Prahou můžete sledovat v přímém přenosu iDNES.tv:

Také přečtěte

I jedna čočka stále stačí. Dostupný Pixel 4a má povedený fotoaparát

Aktuální cenově dostupný Google Pixel 4a si v testu fotomobilů organizace DxO Mark vydobyl skóre …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *