Web zprávy

Začíná druhé kolo senátních voleb, lidé v karanténě opět odvolí z aut


Lidé hlasují na stanovišti v Mladé Boleslavi pro lidi v karanténě kvůli koronaviru, kteří zde mohou z auta odevzdat hlasy v krajských a senátních volbách. Takzvaná drive-in stanoviště jsou zřízena v každém z okresů a otevřena jsou od 07:00 do 15:00. (30. září 2020)


| foto: 
Petr Topič,
MAFRA

Stanovišť jsou čtyři desítky, jedno pro každý okres, kde se do sobotního odpoledne bude hlasovat o obměně třetiny horní komory. Šanci hlasovat z auta mají také ti voliči s koronavirem, kteří mají lékařem či hygienikem nařízenou karanténu od minulé středy.

Voliči v karanténě, kteří budou chtít hlasovat doma, by měli do čtvrtečních 20:00 požádat krajský úřad o hlasování do speciální přenosné volební schránky. Ve čtvrtek a v pátek bude možné volit v sociálních zařízeních, která budou kvůli koronaviru uzavřena a budou patřit bydlištěm do některého z 26 senátních obvodů, kde se zkraje víkendu bude hlasovat.

Koronavirové volby drive-in: Hlasování z auta nepřineslo žádné zácpy

Před týdnem možnost volit senátory využily desítky až stovky lidí s koronavirem v karanténě. Nejmenší zájem byl na Rychnovsku, kde jich hlasovalo jen 16. Naopak největší byl v Praze 1, kde se senátních voleb zúčastnilo 139 lidí v karanténě.

Také přečtěte

Je to pocit štěstí i zadostiučinění, říká o MotoGP ředitelka Automotodromu Brno

Chcete získat jiné světové podniky?Neuvažujeme o tom, že budeme sami pořádat velké světové závody. Bohužel jsme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *