Web zprávy

Zákaz nočního vycházení kvůli koronaviru: Policie řeší přestupky proti opatřením

Denně pražští policisté řeší 1 000 kontrol ohledně toho, jak Pražané, zejména tedy stravovací podniky, dodržují vládní opatření. Za pondělí podle mluvčího Jana Rybanského drobně narostly případy, které policisté museli řešit pokutou či jinak. Od středečního rána navíc platí noční zákaz vycházení, který vláda nakázala z důvodu boje proti pandemii koronaviru.

Rybanský uvedl, že za 24 hodin do dnešních 05:30 pražská policie eviduje 30 prohřešků, za které uložila pokuty nebo je předala do správního řízení. Kontrol, ať už namátkových, nebo na oznámení od lidí, provedla 1200. Průměrný počet kontrol dodržování vládních opatření za den se přitom pohybuje kolem tisíce a k pokutě nebo správnímu řízení dospěje zhruba jedno procento z nich.

Zákaz nočního vycházení se blíží. Co Pražanům hrozí? Domluva na místě nebo tučná pokuta!

Dodržování vládních opatření hlídá také městská policie. Podle její mluvčí Ireny Seifertové bude mít statistiku za dnešní ráno nejspíš až ve čtvrtek v celodenních číslech za dnešní den.

Ven už se v noci nesmí

Brzo ráno a večer po 21:00 jsou podle nového vládního opatření povoleny jen cesty za prací, neodkladné cesty kvůli ochraně života, zdraví a majetku nebo venčení psa do půl kilometru od bydliště. Lidé musejí případně prokázat, proč z domova vyrazili. Doklad bude možné předložit i zpětně. Z vládních omezení policie kontroluje také povinnost nošení roušek a zákaz shlukování, podle nějž mohou být spolu nejvýše dva lidé, kteří nesdílejí domácnost.Také přečtěte

Potravináři kritizují program Agricovid. Vadí jim, že se dotace krátí o peníze z jiné vládní pomoci | iROZHLAS

Měla to být pomoc pro pivovary, pekárny nebo další potravináře, kteří dodávali hlavně do hospod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *