Web zprávy

Zaplavené domy, nánosy bláta a vyvrácené stromy. Olomouckem se prohnaly bouřky

V několika obcích hasiči prováděli a stále zajišťují kontrolu kanálových vpustí, čištění od naplaveni či oplach komunikací.

„Většinou jde o větší problémy s naplaveným bahnem nejen na komunikacích. Týká se to především Doloplaz, Velkého Týnce a Přemyslovic. V těch se voda z polí a bahno prohnaly i do domácností. Společně s odčerpáváním vody jsme tam asistovali i při pomoci s vyklízením postižených objektů a ve spolupráci s místním starostou řešili i náhradní ubytování pro zasažené obyvatele,“ uvedl mluvčí.

V Nákle popadaly stromy na odstavená vozidla.

Foto: HZS Olomoucký kraj

„V Přemyslovicích na Prostějovsku se voda s bahnem z polí prohnala i do domácností. Hasiči společně s odčerpáváním vody asistovali i při pomoci s vyklízením postižených objektů. Ve spolupráci s místním starostou bylo také řešeno náhradní ubytování pro zasažené obyvatele,“ uvedl Hošák.

Na Šumpersku a Olomoucku hasiči v deseti případech odstraňovali spadlé stromy ze silnic. „Například v Nákle u místní pískovny několika menších stromů spadlo na zaparkovaná vozidla a karavany. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, jsou pouze materiální škody,“ dodal Hošák.

Také přečtěte

Bourání pomníků? Před 100 lety se řešil habsburský odkaz

V seriálu Před 100 lety připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště