Web zprávy

Závod veteránů Zbraslav-Jíloviště: Zúčastnilo se 220 posádek

Závodů do vrchu se účastní vedle historických automobilů i motocykly. Mezi nejvýraznější stroje na tratí patří historické vozy Bugatti, dále například značky Lincoln, Austin, Mercedes-Benz či Harley-Davidson. Samostatnou kategorii mají také historické závodní vozy formule. Vedle českých posádek jsou mezi účastníky i posádky například z Německa, Nizozemska a dalších zemí.

Venkovní výstava chcisevkliduvyspat!, která bude k vidění do 14. září na náměstí Republiky pojmenovává klíčové problémy tzv. krátkodobých pronájmů. (ilustrační foto)

Závod neohrozila ani koronavirová krize. „Lidé se na akci i kvůli dřívějším omezením a řadě zrušených akcí na jaře o to více těšili,“ řekl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. Letos se kvůli krizi neuskutečnilo několik desítek akcí spojených s veteránskými a sportovními závody a výstavami. Podle Šťovíčka se zrušila více než polovina původně naplánovaných událostí. Závod Zbraslav-Jíloviště tak patří společně s k jedním z mála větších akcí veteránských vozidel, které se letos konaly. Zrušen naopak v minulých měsících byl například Pohár historických vozidel nebo Grand Prix historických automobilů.

Stovky lidí

Samotnému startu závodu předcházela výstava vozidel na Zbraslavském náměstí a přehlídka dobových kostýmů s komentářem. Na akci se přišly podívat stovky návštěvníků různého věku.

V Jílovišti bude výstava vozidel pokračovat i v neděli ráno. V poledne pak veterány vyjedou po připravené trase přes Dobřichovice, Lety a Mořinu do Tuchoměřic. Slavnostní závěr je následně naplánován v Engine Classic Cars Gallery.

 Také přečtěte

Policie pátrá po třináctileté dívce z Chrudimi v režimu Dítě v ohrožení, nevrátila se domů

Policie pátrá v režimu Dítě v ohrožení po třináctileté Veronice Veselé z Chrudimi. V pátek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *