Web zprávy

Zbrojovka zahájila veřejnou nabídku akcií na burze

Předpokládané ukončení nabídky je 1. října. Firma může datum ještě posunout oběma směry. Může také emisi navýšit, její hodnota by mohla dosáhnout až 4,3 miliardy korun. 

Získané peníze podle předsedy představenstva CZG Lubomíra Kovaříka firma využije zejména k rozvoji byznysu ve Spojených státech, kde se chystá postavit nový závod ve městě Little Rock v Arkansasu. Investiční náklady tohoto projektu se mohou vyšplhat až na 50 milionů dolarů, v přepočtu 1,2 miliardy korun. Zbývající část čistého výnosu z prodeje akcií se použije k posílení provozního kapitálu a na další všeobecné firemní účely, včetně financování případných akvizičních příležitostí.

„Věříme, že společně s investory dokážeme sehrát zásadní roli v očekávané konsolidaci segmentu ručních palných zbraní a stát se klíčovým partnerem pro ozbrojené složky v Evropě i ve Spojených státech,“ řekl Kovařík s tím, že s každou akcií se pojí právo jejího držitele na výplatu dividendy. 

V souladu se svou dividendovou politikou platnou od účetního roku končícího 31. prosince 2020 hodlá společnost cílit na roční výplatu dividendy 33 procent konsolidovaného čistého zisku za daný účetní rok.

Čeští zbrojaři chtějí rozjet výrobu v Americe ještě letos. Pokud virus dovolí

Investoři mají čas podávat své nabídky do prvního října. Po dokončení nabídky bude celkový počet akcií společnosti dosahovat až 36 749 638 akcií, přičemž obchodovat se bude zhruba se třetinou z nich.

Veškeré stávající akcie společnosti drží Česká zbrojovka Partners, jejíž akcionářem je z 90 procent společnost European Holding Company podnikatele Reného Holečka. Zbylá desetina akcií zbrojovky náleží členům představenstva a vedoucím zaměstnancům.

Obrana se dohodla s Českou zbrojovkou ve sporu kolem zrušeného nákupu neprůstřelných vest

Česká zbrojovka je jedním z předních evropských výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití. Výrobní závody má v Česku, Německu a ve Spojených státech, působí na 90 trzích po celém světě. Ve svých provozech zaměstnává 1625 lidí. 

V letošním prvním pololetí skupině klesl čistý zisk meziročně o 23,5 procenta na 382 milionů korun.Také přečtěte

Ministerstvo povolilo užití dvou nových léků na covid-19. Jeden z nich už dostali první pacienti | iROZHLAS

Do Česka míří nové léky proti onemocnění covid-19. Ministerstvo zdravotnictví povolilo užití přípravků na bázi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště