Web zprávy

Zdeněk Mikula: Záchranáře zničila mrtvice, teď shání pomoc

Zdeněk (45) pracoval jako elitní záchranář rychlé záchranné služby v Jihomoravském kraji. Za celou dobu zachránil spoustu lidských životů. Jenže před dvěma lety se jemu a jeho rodině otočil život vzhůru nohama. 

Policistu na Chodově zabila opilá a zfetovaná řidička (39). Nehoda je šetřena pro usmrcení z nedbalosti

Muže postihla mrtvice, kvůli které ochrnul od hlavy dolů. „Hýbat dokáže jen očima. S okolním světem se tak Zdeněk dorozumívá pomocí speciálního počítačového monitoru s unikátním programem pro komunikaci, který ovládá právě a pouze očním kontaktem,“ popisují zástupce Regi BASE.

Teď potřebuje pomoc on!

Doma se o něj stará jeho milovaná manželka Veronika, která mu věnuje veškerý čas a péči, jakou může. „Právě ta se také obrátila na náš nadační fond s žádostí o pomoc. Po první návštěvě u Zdeňka doma jsme ihned kontaktovali specialistku na poranění mozku, doktorku Hoidekerovou. Ta hned druhý den, přestože byla neděle, za Zdeňkem přijela a pomohla mu s výběrem domácích rehabilitačních pomůcek,“ uvádějí dál.

Doktorka také rodině předala kontakt na firmu, která Zdeňkovi vyrobí speciální dlahu na dolní končetinu, začíná v ní mít svalovou křeč. „Nadační fond REGI Base I. sestavil tým pod vedením primářky Zipserové, která bude se Zdeňkem koordinovat další možné způsoby aktivní rehabilitace,“ dodali. 

Tragickou nehodu dodávek přežil z pěti chlapců jediný: Policisté už obvinili řidiče

Bojuje, co to jde!

„Zdeňkův případ nám svou náročností a celkovou diagnózou připomíná péči o zraněného válečného veterána z Afghánistánu s těžkým poškozením mozku, kterému jsme před 7 lety včasnou rehabilitací zachránili život. Právě na základě této zkušenosti víme, že cokoliv vzdávat by bylo předčasné,“ dodávají s tím, že jsou rádi, jakým způsobem Zdeněk ke svému hendikepu přistupuje. I přesto, čím si procházet, se nevzdává a bojuje dál.

Dlouhou dobu pomáhal on, teď by ale potřeboval pomoc sám! Zdeňkovi můžete díky Regi BASE poslat jakýkoliv finanční dar. Využije je na specializovanou rehabilitaci mozku a jiné asistenční pomůcky, které bude využívat doma. Velkou nevýhodou je to, že je pojišťovny plně neplatí. 

Maxík dělá zázraky po podání nejdražšího léku: Rodiče poslali velké díky všem!Také přečtěte

Anthem byl průšvih, přesto se najdou fanoušci, kteří jeho konec oplakávají

Ne, Anthem rozhodně nebyl nejhorší hrou pod sluncem, většina lidí se ale shodne na tom, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště